Astroloji Burç Yorumları « sohbetodalari.com – chat, sohbet odaları, sohbet siteleri

Astroloji Burç Yorumları

Astroloji Burç Yorumları

Astroloji Burç Yorumları

Astroloji ve günlük burç yorumları bunun yanı sıra Tarot Fal yükselen burçlarınızın özellikleri hakkında merak ettiklerinizi Astroloji ve burç yorumları konumuzda bulacaksınız.

Astroloji Nedir?

Astroloji, gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır. İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan astroloji bilimlerin en eskisidir.Astroloji kader değildir, herşey insanın kendi elindedir. Astroloji dönemleri inceler, fırsat alanlarını, şanslı zamanları, doğum haritanızda sizi kısıtlayan, zorlayan alanları, gecikmeleri gösterir. Sonuçta nasıl hareket edeceğiniz, neler yapacağınız hepsi sizin iradeniz içindedir. Gezegenlerin iyi açılar yaptığı şanslı dönemlerde, hiçbir şey yapmadan oturursanız bu fırsatları kaçırabilirsiniz. Aynı şekilde gezegenlerin zorlayıcı etkiler yaptığı dönemlerde gerekli gayret ve azmi gösterirseniz tüm zorlukları aşabilir, farkında bile olmadığınız içinizdeki gücü ortaya çıkarabilirsiniz.

Astroloji Tarihçe olarak;

Astroloji insanlık tarihi kadar eskidir.Tarihçilerin araştırmalarına göre farklı uygarlıklar birbirlerinden bağımsız olarak astroloji ile ilgilenmişlerdir. Aşağı yukarı bütün büyük uygarlıklar astroloji ile ilgilendiklerini açıklayan kanıtlar bırakmışlardır. Babil, Mısır, Hint, Çin, Maya, Yunan, Roma ve Arap uygarlıkları bunlar arasındadır. İlk astrologların kimler olduklarını bilmiyoruz, fakat bulduklarını ilk kaydeden Kaldeliler’dir. M.Ö. 3000 yılında Kaldeliler (şimdiki Irak) astrolojinin bilinen en özgün şekillerinden birini ortaya çıkarmışlardır. Bazı uzmanlar astrolojiye ait ilk kayıtların M.Ö. 5800 yılına kadar gittiğini belirtiyorlar. Maya uygarlığı, Hindistan ve Çin M.Ö. 2000 yılında astroloji bilimini kullanıyorlardı. Pitagoras ve Plato’nun yazılarında M.Ö. 500 yıllarında eski Yunanlılarda astrolojinin varlığından bahsedilmektedir. Kuzey Afrika’daki ve Doğu Akdeniz’deki Araplar da M.S. 8. yüzyılda astrolojiyi kullanıyorlardı. M.S. (805-85) yılları arasında yaşamış olan Albumasur ya da diğer adıyla Abu Maaschar’ın yazmış olduğu “Introductorium in Astronomiam” adlı eserle astroloji orta çağda yeniden önem kazanmıştır.

Zodyak yani burçlar kuşağı ilk astrolojik kayıtlarda şimdikinden biraz daha farklı idi. M.S. 180 yılında büyük Yunan matematikçi ve astronom Ptolemy tarafından bugünkü şekline getirilmiştir. Bu yüzyılda ise Carl Jung astroloji hakkında yazılar yazmış, insan kişiliği ve motivasyonu hakkındaki çalışmalarında astrolojiden faydalanmıştır.

Günlük Burç Yorumları

Koç Burç Özellikleri

Koç 821 Mart – 19 Nisan)

koç-burç

Bugünlerde yoğunlaştığınız konular üzerinde ilerlerken veya vereceğiniz tepkilerde nasıl bir tutum sergilediğiniz önem taşıyor. Tüm burçlar için gün geneli: Gezegenler hepimizi değişiklik yapmaya veya gerçekleri görmeye zorluyor. Mevcut sistemde, modelde veya rutinde ilerlemek isteyenlerimizin tökezleme ihtimali çok fazlayken, değişim arayan değişikliği zorlayanlar yüksek kazanımlı başarılara doğru ilerleyeceklerdir. Ortaya çıkan gerçekler, bilgiler, yapılan yanlışlar veya gelinen nokta bazı şeyleri görmemize ve gözlerimizin açılmasına neden olabilir. Değişiklikten korkmamak, tam tersi çok şey ummak yerinde olur.

Koçlar, ateş elemanının tüm özelliklerini sergilerler. Yani heyecanlı, ateşli, sabırsız, arzulu ve bitmez tükenmez gibi görünen bir enerjiye sahiptirler. Her ne kadar ateşlerin (Koç, Aslan, Yay) lideri olsalar bile, “Kral” olmaları zordur. Daha doğrusu “Kral” olmaktan hoşlanmazlar. Yani oturdukları “taht”tan sağa sola emirler vererek liderlik yapmayı sevmezler.

Bir Koç daima komutan olmak ister. Ordunun başında askerleriyle birlikte savaş hattında savaşacaktır. Bir fiil ön saflarda yer alacaktır. Perde arkasından idare etmeyi zaman zaman düşünse bile dayanamaz ve öne fırlar.

İçlerindeki ateşin dayanılmaz şiddeti Koçlar’ı gerçek bir savaşçı yapar. Sanki savaşmak için yaratılmıştır. Oturmak, izlemek ve gözlemek ona göre değildir. O her türlü tecrübeyi bizzat denemek ister. Ve dener.

KENDİSİNE İNANIR

Üstelik önüne çıkan hemen her şeye gözü kapalı atlayabilir. Tabii ki, kararsızlıkları, sorgulamaları, harekete geçmeden önce (iyi olup olmayacağı) çeşitli düşünceleri vardır. Fakat, bu hali hiçbir zaman uzun sürmez. Ve harekete geçer. Çünkü, iyi olacağından emindir.

Evet, Koçların saflık derecesinde iyimser oldukları söylenebilir. Çünkü, kendisine inanır. Her şeyi mükemmel yapacağına, başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığına inanır. Bu inanç, fazla düşünmeden, yapıp yapamayacağını sorgulamadan harekete geçmesine neden olur. Tabii işler her zaman beklendiği gibi yürümez.

Büyük bir heyecan ve enerjiyle harekete geçtikten sonra karşısına çıkan terslikler, aksaklıklar onu durdurur. Bir süre karışıklıkları düzeltmek için mücadele eder. Fakat, bakar ki, hiç de beklediği gibi olmuyor. O zaman ısrar etmez.

SABRI YOKTUR

Belki uğraşsa, didinse olacak. Fakat, hiçbir zaman bir Koç’un sabrı öyle uzun uzun mücadele edebilmesine yetecek kadar engin değildir.

O her şeyin bir an önce olup bitmesini ister. Günlerce, aylarca aynı yerde, aynı biçimde duramaz. Bekleyemez. Ve o ilk andaki, kolları sıvayıp giriştiği sırada duyduğu heyecan yavaş yavaş azalır ve bir süre sonra tamamen söner. Artık bu konu ilgisini çekmez. Ve oradan uzaklaşır. Hem de kazancını ve kaybını düşünmeden.

Evet, Koçlar hemen her konuda böylesine heyecanla, arzuyla davranır ve istekleri bittiği anda da hemen vazgeçerler. Hem de her şeyden vazgeçebilirler. Hatta aşklarından bile…

Bir Koç aşık olduğu zaman bütün hücreleriyle sever. Sevdiği için yapmayacağı şey yoktur. Aklından geçen, içinden yükselen ne varsa, bunların hepsini ortaya koyar.

Sizi aşkıyla öyle bir sarıp sarmalar, öyle bir şımartır ki, kendinizi tamamen kaybedebilirsiniz. Tabii bu sırada sizin hoşunuza gidip gitmeyeceğini fazla düşünmeden de davranabilir.

Öyle yoğun ve zaptedilmez duygular içine girebilir ki, bunları kontrol etmesi gerektiğini bile düşünmez. Zaten denetlemeye çalışsa da kontrol etmesi mümkün değildir.

ŞİDDETLİ DUYGULAR

Böylesine şiddetli duygular hissettiği kişinin de kendisine istediği gibi davranmasını bekler. Beklentilerini söyleyebilir ya da söyleme ihtiyacı bile duymaz. Nasıl olsa öyle olacaktır.

Şayet beklentileriyle karşılaşmayacak olursa, bir süre uğraşır. İstediği şekle sokmaya çalışır. Sevdiğini olduğu gibi kabul etmek ve onun her halini sevmek yerine, istediği gibi olsun ister ve tabii olmaz.

Bunun sonucunda giderek arzusu ve heyecanı sönmeye başlar ve bir gün aşık olmadığını anlar. Üstelik bu durum hiç de uzun sürmez. Aşık olması da aşkının bitmesi de yıldırım hızıyla gerçekleşir. Birdenbire aşık olur, birdenbire vazgeçer ve hemen ardından aşık olabileceği başka birini aramaya başlar ve fazla aramasına da gerek kalmaz.

İNCE HESAPLARI YOKTUR

Onun bu tavrı aslında maymun iştahlılıktan kaynaklanmaz. Ya da ortaya koyduğu aşkın aldatıcı olması da değildir. Davranışları son derece içten, samimi ve doğaldır. Hissettiği gibi davranır. Ve hisleri yangın alevi gibidir.

Fakat, tıpkı yangının sönmesi gibi Koç’un aşkı da sönebilir. Ona nasıl davranacağınızı bilirseniz, yangının ateşini sürekli besleyebilirsiniz. Üstelik bu hiç de zor değildir. Çünkü, Koçlar kendilerini gizlemez ve ne istediklerini saklamazlar.

Aşk konusundaki davranışlarını günlük yaşamlarında, iş hayatındaki ilişkilerinde de görebilirsiniz.

Gözlerinizin içine doğrudan bakar ve hiçbir ince hesap yapmadan, oyuna kalkışmadan demek istediklerini dümdüz söyleyiverir.

Tabii alçak gönüllü ve hoş görülü de değildir. O, yaptığı işin en iyisini yaptığını düşünür. Ve en üst mevkide olmak ister. İstediğinin dışında bir yerlerde bulunuyorsa, işte o zaman mutsuz ve sessiz olacaktır.

Ancak, bu durumu hiç de uzun sürmeyecektir. Zira bir Koç, uzun süreli depresyonlara girip de hayatı kendine karartmaz. Bütün diğer ateş burçları gibi sonsuz bir yaşam enerjisine sahiptir. Kendisini en hızlı biçimde içine girdiği karamsarlık kuyusundan çekip çıkartır. Güçlü egosu ve iyimserliğinin yardımıyla içinden çıkamayacağı bunalım yok gibidir.

BAŞINI KORUMALI

Koç Burcu vücutta “baş”ı idare ettiği için hem en güçlü, hem de en zayıf organı kafalarıdır. Başını ya da yüzünü yaralama ihtimali yüksektir. Tabii bu arada zaman zaman ortaya çıkan baş ağrılarını da unutmamak gerek.

Aslında sabırsız, telaşlı ve ihmalkar davranmayacak olursa, Koçlar’ın son derece kuvvetli bir bünyeleri vardır. Kolay kolay hastalanmazlar. Hatta yüksek ateşe (Aslan ve Yaylar hariç) pek kimsenin dayanamayacağı kadar fazla dayanırlar.

Şayet bir Koç sessiz sedasız yatağının yolunu tuttuysa, bilin ki, gerçekten çok hastadır. Yoksa, kolay kolay yatağa yatıramazsınız.

Bir Koç’un hasta olması ise, istese de kontrol edemediği öfkesi, hayal kırıklığı ve sabırsızlığı sonucu ortaya çıkar. İlerleyen yaşıyla birlikte olgunlaşan Koçlar’ın zamanla kendilerini kontrol etmeye başlamaları ve bununla birlikte sağlıklarının da daha güçlendiği görülür.

Boğa Burç Yorumu (20 Nisan – 20 Mayıs)

boğaHoşnut olmadığınız konular varsa veya bazı şeyler sizi tatmin etmiyorsa dile getirmelisiniz. Karşı tarafın kendiliğinden anlamasını beklemekten daha yararlı olabilir. Tüm burçlar için gün geneli: Gezegenler hepimizi değişiklik yapmaya veya gerçekleri görmeye zorluyor. Mevcut sistemde, modelde veya rutinde ilerlemek isteyenlerimizin tökezleme ihtimali çok fazlayken, değişim arayan değişikliği zorlayanlar yüksek kazanımlı başarılara doğru ilerleyeceklerdir. Ortaya çıkan gerçekler, bilgiler, yapılan yanlışlar veya gelinen nokta bazı şeyleri görmemize ve gözlerimizin açılmasına neden olabilir. Değişiklikten korkmamak, tam tersi çok şey ummak yerinde olur.

Boğa (Taurus) 21 Nisan – 21 Mayıs

Grubu Toprak Uğurlu Günü Cuma Uğurlu Sayısı 6 Uğurlu Taşı Zümrüt Uğurlu Renkleri Pembe, açık mavi , krem Uğurlu Çiçekleri Kırmızı gül, pembe karanfil, şebboy Uğurlu Kokuları  Karanfil, müge, elma çiçeği Uğurlu Müzik Senfoniler En Belirgin Özelliği  Dayanıklılık En büyük ideali  Ün En Büyük Hatası İnat En Büyük Arzusu Büyük servet

Burçların içinde en huzurlu, en dengeli olanlarından biri de Boğa’dır. Toprak grubunun birinci burcu olan Boğa, güzellikler ve hayatın hoş tarafları ile yakından ilgilidir. Siz boğa burcunda doğmuş olan talihli kimseler hayat güzellik katar, huzur verirsiniz. Onun için de değerlerinizle ne kadar öğünseniz azdır. Sizin böyle olmanızın başlıca neden de yıldızlarınızdır tabii.

Siz yıldızınız bakımından da talihlisiniz. Çünkü Güzellik, Sevgi ve Güzel Sanatları temsil eden Venüs’ün etkisindesiniz. Venüs, hayatta her türlü güzelliği temsil eder. Ancak bu yıldızı Terazi burcu ile paylaşmaktasınız. Onun içinde de Venüs’ün bazı özellikleri sizde, bazıları ise Terazi burcunda görülür. Venüs yumuşak, verimli, hayatı ışıklandıran, güzelleştiren, hislerin anlam kazanmasını sağlayan bir kuvvettir. Venüs sevgiden başka Mars’la birlikte seksi temsil eder.Ayrıca bütün renkler yine bu yıldızın ibresindedir. Kıymetli taşlar, değerli eşyalar ve geliri de yine Venüs temsil eder. Sevgi ve Güzellik yıldızı hislerimizi etkiler ve toplumdaki başarınızı tayin eder. Sevmek ve sevilmek konusunda söz bu yıldıza düşer. Daha Venüs’ün böyle bir sürü özelliği vardır.

Boğa Burcu özellikleri denildiği zaman ilk akla gelen, tüm değerli şeyler, finans ve sanat gücü sıralanabilir. Venüs’ün yönettiği bir burç olan Boğa için elbette ki, duygulara önem vermek, güzelliğe olan düşkünlük ve müziği de ilave etmek gerekecek.

Toprağın sabit burcu olduğu için kararlılık, inatçılık, sebat ve benzeri özelliklerin de öne çıkacağını belirtmekte yarar var.

Genel olarak pratik ve tutucu tipleri işaret ediyorsa da, keyif ehli olduklarını belirtmekte yarar var.

Lüksten çok rahatlarına düşkün olan Boğalar, istedikleri rahatı ve keyifi elde edebilmek için çok çalışabilirler. Tabii bu sırada canları çalışmak istemediği zaman, kimse ve hiçbir baskı onları çalışmaya zorlayamaz.

Son derece yumuşak huylu ve boyun eğen görünümlerine aldanmamanızı tavsiye ederim. Çünkü, kızdıkları zaman ne yapacakları hiç belli olmaz. O yumuşacık ve rahatına düşkün Boğa’nız birdenbire sakinleştirilmesi imkansız bir öfke nöbetine kapılabilir ve siz gerçekten çileden çıkmış olmanın ne demek olduğunu böylece anlayabilirsiniz.

Fakat, her ne kadar öfkelendiklerinde zaptedilmez olurlarsa da bu halleri öyle sık sık karşılaşılır bir durum değildir. Genel olarak son derece sakin, sistemli, kararlarını uygulayan pratik tiplerdir. Ancak, çok orijinal oldukları söylenemez. Hatta çok değil, hiç orijinal olmayabilirler. Tabii Uranüs etkisinde doğanlar hariç…

Aslında son derece tedbirli ve geleceği düşünerek hareket etme eğiliminde oldukları halde duyguları negatife döndüğü zaman bu tedbirlilik düpedüz inatçılığa dönüşür. Ayrıca, sert etkiler altında doğmuş olan Boğalar’ın genel halinin inatçılık olduğu bile söylenebilir. Ve işte o zaman sadece karşı cins için değil, etraflarında bulunan herkes için dayanılmaz olurlar.

Olumlu etkiler altında ise, ciddi, istikrarlı, ne istediğini bilen, kendine güvenen biridir, Boğa tipleri… Kararlarından kolay vazgeçmezler. Bir kez başladıkları işi, zorluklarla karşılaşsalar bile sonuna kadar götürmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Hatta planlarını gerçekleştirebilmek için öylesine büyük bir sabırla beklerler ki, sizin yüreğiniz daralabilir. Fakat, onların asla… Ve genellikle böylesi bir sabırla beklediklerini çoğunlukla elde etmeyi başarırlar.

Zamanla ilgili pek kaygıları yokmuş gibidirler. Hatta bazen işleri öylesine ağırdan alabilirler ki, bir İkizler’i çat diye ortasından çatlatabilirler.

Fakat, onlar ne yaptıklarını çok iyi bilmektedirler ve bir İkizler’in onları anlaması mümkün değilmiş gibi gözükür. Fakat, yine de Boğa-İkizler aşkı görülmedik bir karışık değildir.

Eğlenceyi, müziği, doğal güzellikleri, doğayı, sanat ve kitapları çok sever. (Ters etkiler almamışsa) Tabii parayı da… Ancak, para hiçbir zaman gösteriş ve lüks aracı değildir onlar için. Parayı sevmelerinin altında yatan neden “güvence”dir. Geleceğe yönelik kaygıları çok kuvvetlidir. Bu nedenle maceralara atılmaktan pek hoşlanmazlar. Sonunu göremedikleri işlere girmezler ve paralarını biriktirirler. Çünkü, daima rahat yaşamak isterler. Bu istedikleri rahatı sağlayacak tek şeyin ise para olduğunu bilirler.

Boğa burcundan bir kişiye en çok rastlayacağınız yerler, çiftlikler, bankalar ya da emlak komisyoncularının bürolarıdır. Onu daha başka yerlerde mesela çayırlarda otlarken de bulabilirsiniz.

Boğa mühendisler, film yıldızları, memurlar, bahçıvanlar, krallar ve kraliçeler, baca temizleyiciler, fırıncılar, kasaplar ve mum imalatçıları da vardır.

Boğalar her zaman o güçlü, sessiz davranışlarından tanıyabilirsiniz. Onu daha yakından tanıyıncaya kadar, herhalde en uzun konuşması “ya”, “yo”, “sağol” şeklinde olacak ve sık sık “yo” yerine “ı-ıh” diyecektir. Eğer doğumunda güçlü bir İkizler, Koç veya Yay etkisi almışsa, biraz geveze olabilir ve daha yaylanarak yürüyebilir. Ama tipik bir Boğa ihtiyatlı hareket etmeyi ve düşünüp taşınarak konuşmayı tercih eder.

Boğa sağlamdır, değişmez ve hiçbir şey sükunetini bozmaz. Üstüne su atabilir ve ayak parmakları arasında ateş yakabilirsiniz. Sımsıkı yumruklarınızla göğsünü yumruklayabilir, hipnotize olmuş gibi gözlerinizi yüzüne dikip bakabilir ya da ciğerlerinizin bütün gücüyle haykırabilirsiniz.

Boğa’nın kılı bile kıpırdamayacaktır. Bir kez kararını verince sükunetle kollarını kavuşturur ve yere sağlam basarak durur.

Boğa nadiren canınızı yakacak bir hareket yapar. O sadece herkesin kendisini rahat bırakmasını ister. Baskı yaparsanız inatçı olur. Fazla damarına basar, fazla takılırsanız, korkunç bir öfkeye kapılır.

İkizler Burç Yorumu

İkizler (Gemini) 22 Mayıs – 21 Haziran

ikizler-burç

İkizler (Gemini) 22 Mayıs – 21 Haziran

Grubu Hava Uğurlu Günü Çarşamba Uğurlu Sayısı 5 Uğurlu Taşı Akik ve inci Uğurlu Renkleri (işte) sarı, (aşkta) gri, mavi, açık mavi Uğurlu Çiçekleri Mimoza, çiğdem, serren Uğurlu Kokuları  Gardenya, yasemin, sümbül Uğurlu Müzik Modern Batı müziği ve hareketli parçalar En Belirgin Özelliği  Sezgi gücü En büyük ideali  Yazarlık En Büyük Hatası Gevezelik En Büyük Arzusu Edebiyat alanında isim yapmak

Siz, yerinde durmasını sevmeyen, çok hareketli, bir yaptığı bir yaptığına uymayan, neşeli, şirin, zeki, hazırcevap, eğlenceli, nükte gücüne sahip, kolay anlaşılmayan bir tipsiniz. Ancak burcunuzun sembolüne bakarsanız bu anlaşılmayan kişiliğin esrarınıda çözebilirsiniz. Sembolünüzdeki ikiz çifti belki önemsemeyeceksiniz, ama bu ikizlerden biri iyimser, diğeri ise karamsardır. Siz her ikisininde etkisindesiniz. Bu yüzden bir yaptığınızın diğerine uymaması doğaldır. Burçların içinde İkizler, Yay ve Balık çift karakterli sayılırlar. Yani bu burçtan olan kimselerde zıt taraflar daima birbiriyle savaş halindedir. Siz ayrıca Hava gurubundasınız. Buda burcunuzun kafayı ve fikirleri etkilediğini açıklar. İşte bu yüzdende zıt fikirler olmayacak işlere kalkışmanıza neden olur. Buna yıldızınızın etkisi de eklenince ortaya eşine az rastlanır ilginç bir durum ortaya çıkar.

İkizler Burcu’nun şu bildiğimiz ikizleri temsil ettiğini biliyor muydunuz: Yani aynı anda birden fazla kişilik… Ve bu burçta doğan insanların değişken kişiliğinin iki farklı yanı var. İki demek yeterli mi acaba? Aslında üç, dört, hatta beş desek daha doğru olacak.

Onların biblo gibi yüzlerinde öylesine hızlı değişen çabucak parlayıp sönerken gördüğünüz şey, aşk mıydı? Yoksa, nefret mi? Buna kendinden geçiş diyebilir misiniz? Yok, yok zeka demek daha doğru olabilir. Ya idealizme ne demeli?

Üzüntü, sevinç, öfke bir anda ardı ardına İkizler’in yüzünde görebilirsiniz. Onların yüzündeki bu ifadelerin Merkür hızıyla değişmesini izlemek, bir gece kulübündeki floresan ışıkların sürekli değişmesini izlemek kadar büyüleyicidir. Gerçeğin nerede bitip hayalin nerede başladığını anlamak zordur. Bunlar birbirine kkarışır… Sonra tekrar ayrılırlar.

Bu değişken yaratığı nerede bulacağınızı bilmek için, fazla düşünmenize gerek yok. O her yerde olabilir. Fakat, aradığınız belirli bir İkizler’se, işte o zaman işiniz zor. Çünkü, o bugün burada, yarın başka yerde olabilir. Hem de aniden ve beklemediğiniz biçimde.

İkizler burcu tipleri; giysilerini, işini, aşk hayatını, evini de düşünceleri kadar çabuk değiştirebilir. Üstelik bunu öyle hızlı yapar ki, tıpkı hızlı konuşup, hızlı dinledikleri gibi.

Şayet ona bir şey anlatmak istiyorsanız konuya dümdüz girin. Çünkü onun ayrıntılarla uğraşacak hali yoktur. Zira zihni öylesine hızlı biçimde konudan konuya zıplar ki, sizi dinlediğinizi sandığınız sırada o bambaşka şeylerle ilgileniyor olabilir.

Sakın ona bunun için gücenip kırılmayın. Zira o sizin anlatmaya çalıştığınız şeyin ne olduğunu kavramıştır bile. İnanmıyorsanız, sorun, size hemen uygun bir cevap verecektir. Zaten ona kızmanız da mümkün değil. Hani “şeytan tüyü var” denilen tipler vardır ya, onların hemen hepsi İkizler’dir.

Kadın veya erkek olsun, İkizler insanı, tutucu, ilerlemeyen veya belirli konularda nerede durduğuna, tutumunun ne olduğuna karar veremeyen kimselere sabır gösteremez. İkizler, hiç değilse o an için nerede durduğunu bilir.

İkizler’in yapısı genellikle ince, çevik ve normalin üstünde uzundur. Çoğunun değerli taştan kabartma yapılmış gibi, küçük keskin çizgili yüzleri vardır. İkizler bir şeye sürekli olarak birkaç saniyeden fazla asla bakamazlar. Aslında, onların bu tetikteki çabuk hareket eden gözleri, çoğunlukla İkizler tiplerini tanımanın en kolay yoludur. Ciltleri oldukça beyazdır, ama genellikle güneşte çabuk ve kolay yanarlar.

İkizler’de bir canlılık, hızlılık, sempatik bir dostluk ve olağanüstü çabuk, ama zarif hareketleri vardır. Her iki cinsin de normal olarak alınları açıktır.

Genellikle İkizler’i bir yere veya bir fikre bağlı tutmaya çalışmak yanlış bir davranıştır. Onlarla zeka yarışına girmekse, kesinlikle yapılmaması gereken bir iştir. Çünkü onlar, konunun içini dışını büyük bir rahatlıkla konuşabilirler. Hem de konu hakkında fazla bilgileri olmasa bile. Zira, İkizler’in hızlı kavrayan pratik zekası sizin anlattıklarınızdan fikir sahibi olması için yeterli olacak ve derhal konuya hakim olacaktır.

Tekdüze yapılan işlerin her çeşidi tipik bir İkizler’in kendisini kafese kapatılmış ve kanatları kesilmiş zavallı bir kuş gibi hissetmesine neden olur. Bu insanlar köle gibi tekdüze yaşamaktan ve monotonluktan nefret ederler.

Genellikle dünyanın en dakik insanları değillerdir. Hatta size verdiği sözü bile unutabilir ve aynı anda beş farklı kişiye söz verebilir. Sonra da hiçbirine gitmeyip o sırada yolda rastladığı arkadaşıyla birlikte bir kafede vakit geçirebilir. Ve siz o sırada ona müthiş kızmış olsanız bile onunla karşılaştığınızanda sizi yumuşatacak ve ikna edecektir. Dedik ya, onda “şeytan tüyü var” diye… Onunla arkadaş olmak çok eğlencelidir. Çok çeşitli fikirleri tartışabilir, konudan konuya geçip muhabbet kuşları gibi hiç susmadan konuşabilir. Ve de siz onu dinlemekten hiç sıkılmazsınız.

Civayı sembolize eden Mertür yapısı, yerinde duramayan, sürekli heyecan ve değişiklik ister. Yoksa mahsun ve huysuz olur.

Bütün İkizler tiplerinde çok güçlü bir gerçek niyetini saklama ihtiyacı vardır. Balıklar gibi İkizler de gerçek arzularının tam aksi şekilde davranma zorunluluğunu hissederler. Ama İkizler Burcu’nda doğanlar hayret edilecek konuşma yetenekleri sayesinde harika politikacılar olurlar.

Tabii bu tiplerin ilişkiler konusunda uzman olduklarını söylemeye gerek yok. İkizler en inatçı şekilde inandığınız şeylerden sizi nasıl saptıracağını çok iyi bilir. Ama işler sarpa sararsa, içgüdüsel olarak sizin zayıf yanınızı iyi bildiğinden, pratik zekasını ve usta dilini sizi yıldıracak şekilde kullanabilir.

Çoğumuzun bir işi yaparken sarfettiğimiz gayretin daha azıyla, bunlar iki işi birden yapabilmektedirler. Merkür’ün idaresindeki kadın çoğunlukla, aynı zamanda ütü yapabilmekte, bebeğin mamasını yedirebilmekte ve telefonla konuşabilmektedir. Zaten İkizler tiplerinin bunalıma girmesini istiyorsanız, elinizdeki telefonu almanız yeterli olacaktır.

İkizler’in yazı yazma konusuyla arasında tuhaf bir şey vardır. Bu burç doğrudan doğruya yazma yeteneğine hükmeder. Bu yüzden ikizler tiplerinin hem kadınları hem de erkekleri zekice deyimleri anlamlı sözcüklerle bir arada öylesine akıllıca kullanırlar ki, hayranlıkla bakarsınız.

Böylece çoğunun konuşmacı, reklam metni yazıları, dökümanterler, oyunlar ve kitaplar yazdıklarını görürsünüz. Ancak bu kitaplar, küçük hikayeler, ders kitapları veya biyografilerdir. İkizlerin kendi hayat öykülerini veya mektup yazdıklarını pek göremezsiniz. Onlar düşüncelerini kağıda dökmeyi pek istemezler, çünkü bugün inandıkları bir şeye yarın inanmayabileceklerini içgüdüsel olarak bilirler. Tabii bu arada uzun romanlar yazmaya da sabrı yoktur. Bu nedenle reklam ve gazeteci olarak daha fazla karşınıza çıkar. Üstelik bu işler tam da onların hızlı hareketine en uygun olanıdır.

Şaşılacak kadar çok sayıda Merkür’lü yazar takma ad kullanmayı tercih eder. Sıradan bir İkizler bile ikinci adını kullanmak için bir neden bulur veya isminin söylenişini değiştirir ya da en azından lakap kullanır. Bu öyle değişmez bir kuraldır ki, tanıdığınız tüm İkizler için bu konuda bahse girebilirsiniz.

Hemen hemen bütün İkizler birden fazla yabancı dili konuşur, anlar veya okur. Kısaca, dil yeteneği mükemmeldir. İkizler tipleri sözcüklerle harikalar yaratma potansiyeline sahiptirler. Yalanını yakalarsanız, hemen konuyu değiştirip öyle ustalıkla konuşmayı kendinden başka yöne kaydırabilir ki, şaşırıp kalırsınız. Bazen bu tiplerin insanları yanıltma eğilimleri ahlaksızlığa ve suç işlemeye kadar varabilir, ama bu durum pek sık görülmez.

İşadamlığına gelince, tüm İkizler tipleri bu alanda kesinlikle olağanüstüdür. Koçlar bile İkizler’le aşık atamaz. Yeter ki, bir konuda sebat edip çalışbalarını sürdürebilsin. Zira sıkılıp başka bir alana ilgi duyma ihtimalleri de vardır.

İkizlerin çok çalışan beyinlerini herkesten iki kat daha fazla uyuyarak dinlendirmeye ihtiyaçları vardır. Ne yazık ki, uykusuzluğa çok yatkın olduklarından, nadiren yeterince uyurlar. Ama gene de daha çok dinlenme olanağı sağlamak için çok gayret etmelidirler. Asabi yorgunluklar bu tipler için sürekli bir tehlike olduğundan, o huzursuz sinirleri iyileştirmek ve çok çalışan beyin hücrelerini yenilemek gerekir.

İkizler, araştırıcı, sabırsız yapısının derinlerinde, kendisine bir ideal arar ve asıl sorun da bu idealin ne olduğunu bilmemesindendir. Hayal gücü sınır tanımadığından, bu herhangi bir şey olabilir. Para, ün, servet, aşk ve meslek hiçbir zaman yeterli değildir.

Merkür, İkizler’i hep daha yükseğe, daha yükseğe çağırır. Her zaman her şeyin biraz daha iyisini vaat ederek daha yükseğe, daha ileriye yönelmektir.

Onun gözleri keskin ve yetenekleri çeşitlidir. Parlak bir espri yeteneği, zarafeti, diplomasisi ve el hüneri vardır. Ancak gene de sebat ve sabırdan yoksundur. O değerli bir eskiyi, çabucak hiç denenmemiş bir yeni için feda eder; sonra da onu böyle birdenbire harcadığı için üzülür durur.

Çevresindeki tüm insanlara aldırmadan, en derin heyecanlarını yalnızca her zamanki arkadaşı, ikiziyle paylaşır. Yani kendisiyle…

Yengeç (Cancer) 22 Haziran – 23 Temmuz

yengeç-burc

Yengeç (Cancer) 22 Haziran – 23 Temmuz

Grubu Su Uğurlu Günü Pazartesi Uğurlu Sayısı 2 Uğurlu Taşı Yakut, aytaşı Uğurlu Renkleri Beyaz, gümüş, beyazımsı gri, violet Uğurlu Çiçekleri Nilüfer, beyaz gül, zambak Uğurlu Kokuları  Misk, müğe, leylak Uğurlu Müzik Aşk şarkıları En Belirgin Özelliği  Sadakat En büyük ideali  Maddi güven En Büyük Hatası Dikkatsizlik En Büyük Arzusu Toplumda yükselme

En merhametli, şevkatli, iyi niyetli insanların çoğunun sizin burcunuzdan çıktığı bilinen bir gerçektir. Ancak siz, bu şevkatinizin, iyi taraflarınızın bilinmesini de istemezsiniz. Mümkün olsa kendinizle ilgili herşeyi gizlersiniz. Onun için de pek çok kişi sizi yanlış tanır. Sizin asıl çehrenizi değil taktığınız masketi görür. Bu tıpkı suya vuran ayın aksini görmeye benzer. Evet sudaki ayın aksidir ama kendisi değildir. Siz de hassas Ay’ın idaresinde olduğunuz için kendinizi böyle gizlersiniz işte.

Ay’ın çocukları Yengeçler tıpkı Ay’a benzerler. Yani duyguları tıpkı Ay’ın büyüyüp küçülmesi ve karanlık dönemi gibi Yengeçler’in de duygusal dönemleri vardır. Berrak bir gecede kırlara çıkıp Ay’ı gözlemekle Yengecin karakteri hakkında pek çok ipucu elde edebilirsiniz. Ay ışığı onlara çok yakışır. Şehrin tozu dumanı arasında Ay’ı görmek zor olabilir, ama her zaman bir almanağı veya ephemerisi(Ay ve diğer gezegenlerin hareketini gösteren tablo) inceleyebilirsiniz. Şayet böyle danışacağınız bir kitap yoksa o zaman Hürriyet’in ilavesinde yazdığım yazıları takip ederek Ay’ın konumunu tesbit edebilirsiniz. (Bunu her zaman yapmıyorum. Çünkü Ay yaklaşık ikibuçuk günde bir burç değiştiriyor) Ayın değişken şekline ve görünüşüne dikkat edin. Büyüdükçe ve ışıltısı arttıkça, gökyüzünde yavaş yavaş büyüyen kusursuz bir top şeklini alır. Küçüldükçe de yavaş yavaş gözden kaybolur ve gümüş gibi donuk bir pırıltıyla parlayan incecik bir ışıktan başka bir şey kalmaz. Yengeç’in gelip geçici huyları da sanki Ay’a göre ayarlanmış gibidir. Yengeçler de okyanus sularının alçalmasına ve yükselmesine neden olan aynı gizemli Ay etkisi altındadır. Bütün görünür değişimlere rağmen aslında Ay hiçbir zaman gerçekten değişmez. Sadece öyle görünür. Yani Ay’ın değişiyor olması bizim yanılgımızdan başka bir şey değil. Tıpkı bunun gibi Yengeçler de yükselen alçalan tüm dalgalanmalarına karşın, hep aynı insan olarak kalırlar. Değişkenliği içinde sürekliliği barındırır. Kendisini gördüğünüzde hangi dönemde olduğunu bilirseniz (Ay’ın küçülme ve büyüme dönemleri gibi) Yengeç’i tanımanız daha kolay olacaktır.

Ona ilk kez çılgınca kahkaha atarken rastlayabilirsiniz. Onun bu gülüşü kaçamayacağınız kadar bulaşıcıdır. Gırtlaktan çıkan boğuk bir ses tonu alçalıp yükselerek sürer gider. Eğlenceli yaşam havasında iken Yengeç’i tanımakta hiç güçlük çekmezsiniz. Her dakika bir kahkaha atarak, oradaki en neşeli insan olur. Eğer gösteriyi yapan kendisi değilse, o zaman başka birinin esprilerine aynı içten kahkahalarla gülecektir.

Yengeç’ten daha çok şakayı seven başka bir insan yoktur ve normalde sessiz, nazik görünümüne uymayan bir şekilde, komik tarafının birden patlak vermesi çok şaşırtıcı olur. Ay’ın hiciv yeteneği derindedir. Hiçbir zaman yüzeysel veya yapmacık değildir. Çünkü, insan davranışlarının en hassas bir şekilde gözlemleyen odur. Yengeç bu çılgınca Ay kahkahasını her gün atmaz, ama onu bodrumdaki eski sandığın dibinden çekip çıkarıvermesi bir an meselesidir.

Bunlar dışa dönük Aslanlar veya komik Yaylar gibi dikkat çekmeğe çalışmazlar. Ancak dikkati çekmek istedikleri zaman, Yengeçler’de inanılmaz bir göze çarpma yeteneği vardır. Bu beklenmeyen davranış sizi yanıltmasın. Onlar gizliden gizliye dikkati çekmekten hoşlanırlar. Haber olmaktan, alkışlardan neredeyse bir Aslan kadar hoşlanır. Açıkçası içine kapanık Yengeç beğenilmekten müthiş etkilenir. Her şeyden kaçabilir fakat beğenilmekten asla kaçmaz. Ay’ın dönemleri gibi duygusal periyodları olan Yengeçler’in hangi dönemde bulunduklarını anlamanız da o kadar zor değil. Mesela karamsarlık denizinin karanlık derinliklerinde dolaştığı bir sırada Yengeç dostunuzla karşılaşacak olursanız, oradan olabildiğince hızlı uzaklaşın. Yakalanacak olursanız,en neşeli anınızda bile sizi depresyonun en ağır köşelerine çekebilir.

Yengeç, korkularını genellikle Ay’ın delice şakalarıyla örter ama o korkular her zaman onun içindedir; gece gündüz gölgeler içinde gizlenen isimsiz tehlikelerin belli belirsiz korkusunu hisseder. Karamsarlık hiç yakasını bırakmaz. Her zaman o güzelim tatlı hayalleri bozmak için tetiktedir. Ne var ki o, bu korkuları yenmeyi öğreninceye kadar, korkular onun yüreğinin derinlerinde dolaşır ve ne zaman çok yükseklere uçmaya kalksa keyfini kaçırır. Öylesine duygusal, öylesine hassas ve öylesine kırılgandır ki, sert bir ifade, ses, hatta bakışınızdan bile alınabilir. Fakat, onun ne derece derinden yaralandığını anlamanız neredeyse imkansızdır. Ama Yengeçleri tanıyorsanız, onun kabuğuna çekilmesinden, sessizce içine kapanmasından derhal anlayabilirsiniz. Belki ağzını açıp bir şey söylemeyecektir. Zaten hiçbir şey söylemiyorsa, çok derinden yara almış demektir. Bazen de neredeyse bir Akrep’e taş çıkartacak bir kinle misilleme yapabilir, ama bunu da yine derin bir gizlilikle yapar. Fakat, bu davranışına pek rastlayamazsınız. Zira o ödeşmekten bir süre sonra vazgeçip hiçbir şey yapmadan kabuğuna iyice çekilmeyi tercih eder. Böyle bir durumda Yengeç tipleri kuşku, umutsuzluk ve üzüntü içinde kendi içine çekilmek ve yalnız kalmak ister. Tıpkı doğada yaşayan yengeçler gibi.

Yengeç, tam bir sır küpüdür. İnsanlar otomatik olarak sırlarını Yengeçler’e açarlar ama o, hassas sezgileriyle insanların kafalarının içinde ne olduğunu zaten bilir. Yengeçlerin şefkati son derece derin ve büyük ölçüde sezgiye dayanır. Aklına koyduğu zaman ondan gizlenebilecek hemen hemen hiçbir sır yoktur. Ama bu tek yönlü bir yoldur. Sizinle ilgili her şeyi eninde sonunda mutlaka öğrenir, ama siz onun gizli düşüncelerini hiçbir zaman öğrenemezsiniz. Her ne kadar Yengeç duygularını ayna gibi yansıtırsa da, elde edebileceği bir şey uğruna savaşmadan ondan vazgeçmez. Sevdiği bir arkadaş veya akraba, bir ünvan veya mevki, eski bir fotoğraf, hatta yıpranmış bir koltuk olabilir. Hiç farketmez.

Yengeçler’in hassasiyeti zor durumda olanları anlayacak kadar derindir. Üstelik acıma duyguları da gelişmiş olduğu için başkasının yokluk çekmesine katlanamaz. Fakat, yine de ilk hamleyi o yapmayacak, başka yardım ellerinin uzanıp uzanmadığını anlamaya çalışacaktır. Öyle kolay kolay hemen yardım elini uzatmaz. Gerçekten ihtiyacı olup olmadığını anlaması gerekir. Tabii bu sırada siz bir kaç kez boğulma tehlikesi atlatabilirsiniz. Ancak, gerçekten kendisine ihtiyaç duyulduğunu anladığı anda (Genellikle bu son an olabilir) yardım elini düşünmeden uzatacaktır. Sizin boğulmanızı izleyemeyecek kadar iyi kalplidir.

Aslan (Leo) 24 Temmuz – 23 Ağustos

aslan-burç-yorumu

Aslan (Leo) 24 Temmuz – 23 Ağustos

Grubu Ateş Uğurlu Günü Pazar Uğurlu Sayısı 1 ve 4 Uğurlu Taşı Sarı zafir, sarı pırlanta Uğurlu Renkleri Koyu sarı, altın, turuncu, kehribar Uğurlu Çiçekleri Kırmızı gül, sarı krizantem, orkide Uğurlu Kokuları  Misk, portakal çiçeği, gül Uğurlu Müzik Neşeli parçalar En Belirgin Özelliği  Cömertlik En büyük ideali  Zirveye çıkmak En Büyük Hatası Övünmek En Büyük Arzusu Sahip olmak

Aslan burcunun diğer adı da “Kral Burcu” dur. Hem krallar daima önden gider. Ay’a ilk ayak basan insanın da Aslan burcunda doğan Neill Armstrong olmasına şaşmamak lazım. Bu sonu bilinmeyen, tehlikeli, müthiş ilgi uyandıran işi çok cesur, korkusuz, irade sahibi, kendinden emin ve yürekli bir insan yapabilirdi ancak. İşte o da ancak Aslan burcunda doğmuş biridir. Yürek sözüde sizi şaşırtmasın. Çünkü kalbiniz de Aslan burcunun idaresindedir. Bu burç bütün gücünü yıldızlarına borçludur.

Aslan Burcu tiplerini tanımak genelde çok kolaydır. Gösterişli ve alımlı tavırlarıyla hemen dikkat çekerler. Görünümleriyle dikkat çekmeyi başaramazlarsa, bu kez davranışlarıyla dikkat çekmeye çalışırlar ve de mutlaka başarırlar. Aslan Burcunda doğanlar çevrelerinin hayranlarıyla dolu olmasına bayılırlar. Heyecanlı, güleryüzlü, çevrelerinde bulunan her şeye ışık getiren tavırlarıyla son derece cazibeli tiplerdir. Aslanlar (Doğum anında başka bir etki yoksa) son derece çalışkan ve hedeflerine ulaşmayı başaran tiplerdir. Tabii hedeflerinin ne olduğunu anlamışsınızdır sanırım. Onların biricik hedefi çok para kazanmaktır. Aslında istedikleri paranın kendisi olmayıp onunla satın alacakları pırıltılı hayat ve lükstür. Evet, Aslanlar lüks ve gösterişe son derece düşkündür. Bunu sağlayabilmek için de çok çalışır ve başarır. Ve de yaptıklarıyla övünür. Doğruyu söylemek gerekirse, pek de haklıdır. Aslında ne kadar övünse azdır. Tipik bir Aslan’ın doğasında tembel ve gevşek bir taraf olabilir. Fakat, istediğini elde etmek için çalışması gerektiğini bilir ve müthiş bir enerji ortaya koyar. Tabii bu arada sevmeyi, sevgisini göstermeyi de bilen, cömert biridir. Lüks ve kaliteli her şey Aslan Burcu’na hitap eder. Bazen gereğinden fazla baskıcı ve sert olduğu için kendine olmayacak problemler yaratabilir. Ayrıca sürekli önde ve gözde olma dürtüsü yorucu ve enerji tüketen bir durumdur. Bu tavrın altında ise, sevgi dolu ve sevilmeyi bekleyen çocuk ruhlu biri vardır. Ancak istedikleri olmadığı zaman, baskı kuran biri olmak yerine yüce gönüllü ve muhteşem biri gibi davranırsa hayatta daha başarılı olabilir.

Zodyak’ın en fazla insanları ve olayları yönetme arzusu duyanları bu burçtan çıkar. Şayet aksini gösteren etkiler yoksa, Aslan Burcu tipleri Atak, Gözüpek bir liderdir. Sosyal ilişkiler ve aile ilişkileri onun için çok önemlidir. Gözle görünür bir yoğunluk ve ciddiyetle yaşar. Karizmatik ve güçlüdür. Aslan tipleri, kendini ispat edip yeteneklerini ortaya koyabileceği, böylece kendini en fazla gösterebileceği işlerde başarılı olur. Sıkıcı işlere gelemezler. Dinlenmeden çalışırlar ama eğlenceye de vakit ayırmayı başarırlar.

Arkadaşlarının ve ailesinin her konuda kendisine ihtiyaç duymasını bekler ve bunun enerjisi ile güçlenirler. Aslanlar kuşku dolu ilişkilere girebilirler ve ikiyüzlülüğü geç teşhis edebilirler. Arkadaşlarını ve kendilerinden yardım isteyenleri sürekli desteklerler. Aslan Burcu bir iş ortağı olarak başarılıdır fakat, ikinci planda asla kalamaz. Bir Aslan’ı asla yönetemezsiniz. O daima birinci olmak zorundadır. Yoksa hasta olur. Övülmeye, poh pohlanmaya, alkışlanmaya ihtiyacı vardır. Tabii onun bu zaafından yararlananlar da çevrelerinde dolanırlar. Bir Aslan bunun farkında olsa bile övülmekten çok hoşlandığı için kendini hoş sözlere bilerek bırakabilir. Tıpkı dalkavuk besleyen bir kral edasıyla dolaşır. Tabii bu arada onun bu zayıflığından yararlananlar yüzünden zor durumda kalabilir.

Cinsellik açısından Aslan koruyucu biridir. Dürüst davranışlar bekler. Kendi bağımsızlığından ise, ödün vermez. Yaradılıştan sağlam yapılı olan Aslan’lar çabuk iyileşirler, hastalıkları önemsemezler. Öylesine açık sözlüdür ki, uyumlu diye anılması güçtür. İhtiraslı tutumu davranışları ile örtüşür. Hiç bir konuda yüzeysel olanla yetinmeyen araştırıcı bir tutumu vardır.

Başak Burç Özellikleri

başak-burc-özellikleri

Başak (Virgo) 24 Ağustos – 23 Eylül

Grubu Toprak Uğurlu Günü Çarşamba Uğurlu Sayısı 5 Uğurlu Taşı Koyu mavi zafir ve zebercet Uğurlu Renkleri Açık sarı, açık mavi, kobalt mavisi Uğurlu Çiçekleri Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği Uğurlu Kokuları  Leylak, limon, sardunya Uğurlu Müzik Eski şarkılar En Belirgin Özelliği  Temizlik En büyük ideali  Toplum tarafından beğenilmek En Büyük Hatası Çekingenlik En Büyük Arzusu İşte başarı

Siz, temizi, tertipli, iyi niyetli, bilime, edebiyata çok önem veren, dostluk seven, çekingen, fakat aynı zamanda alaycı, çok yönlü bir tipsiniz. Fazla hisli sayılmazsınız pek, ama burcunuzda çok hassas kimselerin çıktığıda görülür. Buna da doğum anında yükselen başka yıldızlar sebep olur. Zira sizin yıldızınızın hislerle pek ilgisi yoktur.

Başak burcunda doğan kişiler,çalışkan ve pratiklerdir.Sürekli eylem halindedirler sakin durmayı beceremezler.Onların dinlenme biçimi bile başkalarına ağır bir çalışma gelebilir.Sorunların detayları ile uğraşmayı asla bitiremezler.Bilgiyi arayan ,entelektüel kişilerdir.İyi araştırmacılar bu burçdan çıkar.Herşeye mükemmeliyetçi olarak düşünüp,kolaylıkla beğenmezler.İnsanlarla iyi diyalog kurar ancak kendilerini asla kullandırtmazlar. Başak Burcu’nun doğasında maddi şeylere ve şekilciliğe düşkünlük vardır.Tutumlu sayılırlar.İşlerinde güven ararlar.Geri planda çalıştıklarında çok başarılı olurlar.

Özel konuları konuşmaktan hoşlanmayan açık sözlü ve dürüsttürler.Yaradılışlarında hoşgörü yerine tartışma bulunur.Bunu yapıcı olması duygusu taşıyarak yapar.Az ama öz dostu olabilir. Çok özverili olarak çalışır , ancak lider olmayı istemez.Doğru ve yanlışı duyguları ile değil

Araştırıp,düşünerek bulur.Bilinci hareket halinde yaşar ve bu enerjiyi çalışmaya döker.Bu da

Onun gerçek sevgiyi anlamasına engel olabilir.

Başak bir hizmet burcudur.Ama zaman zaman hayallere dalması ve kendine sınır koymaması gerekir.Başaklar genelde sahip olduklarından daha fazlasını hakettiklerini düşünürler ve başarı avuçlarından kayıp gider.Duygusuz ve umursamazlık konusunda ısrarcı olabilirler.

Birçok Başak insanı halkla ilişkilere meraklıdır ve gözlemciliğe dayanan bütün işler ona çok uygundur.

Başak Burcu insanının ağzından çıkan sözler her zaman aklından geçen olmaz.Düşünceleri duyguları ile çelişebilir.Yaşamı denetledikce mutlu olur.Sosyal yanı kuvvetli olup kıvrak zeka ile herşeyin üstesinmden gelebilir.Aşırı kritikçi olması sürekli bir iç hesaplaşma yaşamasına sebep olabilr.İmkansız standartlar sadece hayatı zorlaştıracağından bunu ikili ilişkilerde aramak ve iletişim kanalı ile bu enerjiyi dağıtmak gerekir.

Terazi Günlük Burç Yorumları

terazi-burç

Terazi (Libra) 24 Eylül – 22 Ekim

Grubu Hava Uğurlu Günü Cuma Uğurlu Sayısı 6 Uğurlu Taşı Opal Uğurlu Renkleri Açık pembe, açık mavi, turkuvaz Uğurlu Çiçekleri Unutma beni, pembe krizantem, pem. gül Uğurlu Kokuları  Gardenya, yasemin, orkide Uğurlu Müzik Romantik parçalar En Belirgin Özelliği  Saygı En büyük ideali  Mükemmel dostluk En Büyük Hatası Kendini beğenme En Büyük Arzusu Değerinizin anlaşılması

On iki burcun en dengelisi, en hoşu, en zarifi Terazi‘dir. Bu burç adaleti, dengeyi, ortaklığı, evliliği, siyaseti, iş birliğini temsil eder. Onun için de siz dengeli, adil, hoş, zarif, ortaklığa, evliliğe, işbirliklerine önem veren br türlü üstün nitelikleri yüzünden düşman edinen bir tipsiniz. Bu arada yıldızınız bu burcun bazı özelliklerini çok belirli hale koymakta ve sizin çok dikkati çeken bir tip olmanızı sağlamaktadır.

Teraziler, içsel dengeyi yakalayabildikleri zaman (Öyle olduklarını iddia ederler) enerjilerini yapıcı bir biçimde kullanmayı başarabilirler. Böylece çevrelerinde bulunan herkesi de etkileyebilir ve uyumlu olmaya yöneltici bir biçimde yönlendirebilirler. Terazilerin gökyüzünden yeryüzünü seyretmeye dayanamadıkları bir gerçektir. Ancak, zaman zaman yeryüzüne inip toprağın derinliklerini araştırmaları önerilir. Toprağın çok derinlerine dalmasa bile yeryüzünde dolaşması ve gerekli incelemeleri yapması şarttır. Böylece bilgilerini ve görüşlerini geliştirebilir, uyum ve dengeyi yakalayabilirler.

Bir Terazi kendi içinde uyum ve dengeyi yakalamayı başardığı anda çevrelerine de bu uyumu bulaştırır ve büyük bir sükunet ortamı yaratabilirler. Üstelik, aynı zamanda sahip oldukları bilgiyi de başarıyla aktarabilirler.

Terazi’lerde doğal olarak öğretme yeteneği mevcuttur. Aynı zamanda sezgileri de hayli güçlüdür. Terazi Burcu tipleri, burçlarının sembolü olan “Terazi” gibi zaman zaman bir tarafı ağır basar. Ağırlığı oluşturan bazın duygu bazen bir fikir olabilir. Tabii böyle bir durumda dengeleri hemen bozulur.

Bir Terazi’nin dengesi bozulduğu zaman, kendilerine olduğu kadar çevrelerine de zarar verebilirler. Böyle durumlarda uçarı, daldan dala konan bir davranış biçimi sergilemeye, tam burçlarının elemanı olan “Hava”nın güçlü etkisini göstermeye başlarlar. Tabii bunun sonucunda hedefledikleri amaçlarının hiçbirine ulaşamazlar.

Terazi’nin bu hali, yeryüzüne inip toprağa ayak basıncaya kadar devam eder. Kendilerini dinleyip tartmayı başaracak olurlarsa, yeniden iç dengelerine kavuşmayı başarırlar. Teraziler, iç dengelerini yakaladıkları zaman, ölçülü bir tempoyla hareket ederek sahip oldukları enerji akımlarını istedikleri gibi düzenlemeyi başarabilirler. Terazi Burcu mensupları, çok yönlü ve güçlü yeteneklerini, hareketlilik ve kendilerini değiştirebilme özelliklerini keşfedebilirler. Şayet, sahip oldukları bu yeteneklerin farkına varabilerlerse, doğru biçimde kullanmayı da başarabilirler. Böylece, duygusal yaralarını sarabilir, sevgi dolu sevecen insanlar olabilirler.

Dengeleri bozulduğu zaman, sinir hastalıklarına yakalanabilir, aşırı gergin, öfkeli, paranoid bir tablo sergileyebilirler. Böyle durumlarda sığır kuyruğu çiçeğinin yapraklarından hazırlanan çayı içmeleri tavsiye edilir.

Akrep Burc Yorum Ve Özellikleri

akrep-burç-yorumu

Akrep (Scorpio) 23 Ekim – 22 Kasım

Grubu Su Uğurlu Günü Salı Uğurlu Sayısı 9 Uğurlu Taşı Topaz Uğurlu Renkleri Canlı kırmızı, siyah Uğurlu Çiçekleri Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği Uğurlu Kokuları  Misk, zümbülteber, manolya Uğurlu Müzik Marşlar ve canlı parçalar En Belirgin Özelliği  Kararlılık En büyük ideali  Zenginlik En Büyük Hatası Merhametsizlik En Büyük Arzusu Ömür boyu güven

Sizin burcunuz diğerlerinden sembol bakımından da biraz farklıdır. Her burcun bir sembolü vardır. Sizin burcunuz “Akrep” diye bilinir. Ama aslında bu sembolde kanat açmış bir kartal ve yerde ilerleyen bir akrep vardır. Bunun manasıda açıktır. Hislerinize kapılıp hatalar yaparak bir Akrep olmaktan kurtulmalı, bir kartal gibi yükselmelisiniz. Sizin burcunuz çok bakımdan ilgi çekicidir. Su grubundan olduğunuz için çok derin hisleriniz vardır. Ama bir taraftan da analizci bir kafaya sahipsiniz. Bu kafa, hislerin etkisinde kalırsa bir Akrep; kafa, hisleri idaresine alırsa mağrur bir kartal olacaksınız. Hisleri yüzünden suç işleyenlerle birlikte onları yakalayan ünlü dedektiflerin de sizin burcunuzdan çıktığını biliyormuydunuz? Bu durumda size kanatlarını açmış bir kartal olmanızı tavsiye edeceğiz. Akrep olarak kalırsanız suç işleyecek değilsiniz tabii. Ancak burcunuzdan ve yıldızlarınızınbakımdan size vermiş olduğu o fevkalâde özellikleri ziyan edeceksiniz.

Yanlış okumadınız! Sizin bir değil iki yıldızınız var. Bu bakımdan çok talihli sayılırsınız. Birinci yıldızınız Yeni Şartlar yıldızı Plüton!dur. Bu yıldız sizin bilinmeyene merak duymanıza, esrarlı şeylerden hoşlanmanıza, arzu ve isteklerini kolay kolay açamamanıza, bu arada sihirli denilecek bir sezgiye sahip olmanıza yol açmaktadır. Pluton, en ağır etkili yıldız sayılır. Çünkü bu eski şartları silip süpürür ve yerine yenilerini ve hiç ummadıklarınızı getirir. Ama siz yıldızınızın bu etkisinden yararlanabilir, yeni şartlar sayesinde hayatınıza yön vererek o çok arzuladığınız güvene kavuşabilirsiniz. İkinci yıldızınızsa asıl Koç burcunun sahibi olan, Savaş, Cazibe, ve Seks yıldızı Mars’dır. Bu arada burcunuzunda aynı zamanda seksi temsil ettiğinide açıklayayım. Mars, size güç, kararlı davranma, atılganlık, cazibe, yükselme arzusu, enerji ve merhametsizlik vermektedir. Yıldızın aynı şeylerin hepsini neden Koç burcuna vermediğini merak edebilirsiniz. Ancak siz su grubundan “Kartal – Akrep” burcunda doğmuşsunuz. Yıldızın özellikleride buna göre değişmektedir. Sizin Kartal olacağınızı umarak burcunuzdan sadece “Akrep” diye söz ediyoruz.

Akrep Burcunu belirleyen özellikleri tanımlayacak olursak öncelikle güçlü sezgilerden bahsetmemiz gerekecek. Çünkü, su grubunun sabit elemanı olan Akrep tiplerinin diğer suyun elemanı olan Balık ve Yengeçler gibi son derece güçlü sezgileri vardır. Tabii aynı zamanda suyun hassasiyetine de sahip oldukları için oldukça alıngan oldukları söylenebilir. Ancak, diğer su grubu tiplerinden ayrılan özellikleri kendilerine dönük ve duygularını gizlemeyi başardıkları için alınganlıklarını da ortaya koymazlar. Tabii bu durum pek olumlu olmaz. Özellikle de alındıkları kişi için. Çünkü, alındıkları konuyu kafalarının içinde kurar, büyütür, kinlenir ve çoğu zaman bunun hesabını sormayı düşünür. Fakat, hiçbir zaman acele etmez. Uygun zamanı bekler ve asla unutmaz. Çünkü, Akrepler son derece zeki ve hafızaları kuvvetli tiplerdir. Kararlı ve planlı davranma konusunda onlardan daha azimlisini bulamazsınız. Hatta sonucun ne olacağını önceden görse bile… Üstelik bir işin nasıl gelişeceği ve sonuçlanacağı hakkında Akrepler’in kesin ve tutarlı ön görüşleri vardır. Fakat, bir kez sonuçlandırmak için karar verdilerse, sonuç olumsuz gibi gözükse bile çalışmalarını sonuna kadar sürdürür ve olumlu sonuçlar almayı başarırlar. Hem de bir sihirbaz ustalığı ile. Astrolojik açıdan Akrepler üç kategoride incelenir. Akrep tipleri, kertenkele tipleri ve kartal tipleri. Tabii ki, en gelişmiş tipler Kartallar olduğu için onları daima yönetici olarak görürsünüz. Hemen her türlü meslekte başarılı olurlar fakat, meslekleri ne olursa olsun yönetici olmayı başarır ve son derece başarılı, aranan yöneticiler olurlar. Sezgilerini kullanmayı bilir ve ön görüşleriyle isabetli kararlar alırlar. Üstelik yoğun duyguları olduğu halde duygularını kontrol etmeyi başardıkları için altlarında çalışanları yönlendirmeyi ve nasıl çalıştıracaklarını bilirler. Kertenkele tipleri akrep ve kartalların arasında kalmış, grimsi bir tavır içindedir. Kimi zaman çok kontrollü (Aslında buna kontrol denilemez, kendini tutmaktan, kaskatı kesilebilir ve asla ona ulaşamazsınız) kimi zaman ise, planlı ve hesaplı bir tutum içinde bulunur. Ancak, çoğu zaman yoğun duygularının baskısı altında ezilir ve bir türlü potansiyelini ortaya koymayı başaramaz. Tabii bu durumda sivri dilli, karıştırıcı ve alaycı bir tutum içine girer. Son derece zeki ve sezgileri güçlü olduğu için ön görüşleri isabetlidir fakat, bu görüş onun üzerinde duygusal baskı yaratır ve bazı zamanlarda hasta edecek dereceye ulaştırabilir. Kartallar ise, dünya ile bağlantıları daha güçlü ve daha pratik bir tutum içinde bulunurlar. Ancak, genellikle kısa zamanda elde edilecek menfaatlerin peşine düştükleri için çevrelerinin anlayamayacağı davranışlarda bulunmaktan çekinmezler. Fakat, istediklerini elde etme konusunda hiç de kartallardan aşağı kalır bir tarafları yoktur. Fakat, daha kaba seviyede ve çevrelerine fazla aldırış etmeden davranırlar. Davranışlarının sonucu ise, kesindir. Evet, Akrep Burcu tipleri hangi kategoriden olursa olsun, en gelişmişinden en az gelişmişine kadar hepsinin ortak özelligi son derece zeki olmalarıdır. Hangi seviyede ve ne iş yapıyor olurlarsa olsunlar istediklerini elde etme konusunda zodyağın hiçbir burcu onlarla yarışamaz.

Yay Burç Özellikleri Günlük Burç Yorumu

yay-burç

Yay (Sagittarius) 23 Kasım – 22 Aralık

Grubu Ateş Uğurlu Günü Perşembe Uğurlu Sayısı 3 Uğurlu Taşı Turkuvaz Uğurlu Renkleri Mor, menekşe moru, morumsu mavi Uğurlu Çiçekleri Leylak, salkım, mor menekşe Uğurlu Kokuları  Nergis, menelşe, zambak Uğurlu Müzik Pop müzik En Belirgin Özelliği  Canlılık En büyük ideali  Dünya çapında ün En Büyük Hatası Alaycılık En Büyük Arzusu Gezip, görmek

Siz çift karakterli Yay burcunda doğdunuz. Yayın sembolune baktığınız zaman belki biraz duraklayacksınız. İkizler ver Balık burçlarının sembollerine bakar bakmaz bunların çift karakterli olduğunu anlarsınız. Sizin sembolünüzde ok atmaya hazırlanan bir adam göreceksiniz. Fakat aslında bu yarısı insan yarısı at olan bir yaratık yani mitolojide bahsi geçen bir Santor’dur. İşte bu insan-at karışımı yaratık sizin çift karakterli olduğunuzu göstermektedir. Siz Koç ve Aslan burçları gibi Ateş grubundasınız. Onlar gibi ateşin özelliklerini gösterirsiniz. Ancak aynı zamanda sizde hava grubunu hatırlatan bazı şeylerde vardır. Havalanacak olan ok da bunu işaret eder. Siz çok yönlü bir tipsiniz ve çok ilgi çekici taraflarınız bulunmaktadır. Yıldızınız da bu özellikleri çok daha belirli hale getirmekte ve size apayrı bir sevimlilik vermektedir.

Yıldız bakımından da çok talihlisiniz doğrusu. Yıldızınız bolluk, neşe, zenginlik temsilcisi Jüpiter’dir. Yıldız size bu saydığımız şeyleri vermekle kalmaz talihinizi de alabildiğine açar. Zaten yıldızın diğer adı da “Büyük Talih” tir. Eğer kafanızı iyi kullanır, şartlardan gerektiği gibi yararlanırsanız bütün ömrünüz başarıdan başarıya konuşmanız da kabildir.  Siz, her şeyden önce çevresiyle ilgilenen, yalnızlıktan hoşlanmayan, dostlara düşkün, neşeli, şirin, cana yakın bir tipsiniz. Kendisine güvenen bir insansınız ve toplumda bir yeriniz olduğunuda gayet iyi biliyorsunuz. Ama siz bu konuda bir Akrep tipi gibi ısrar etmezsiniz. Çünkü kafanız bambaşka bir şekilde işlemektedir. Zaten doğum anında sert yıldızların etkisini almadınızsa parlak Jüpiter ömrünüz boyunca, size bu konuda yardım edecek. siz de toplumdaki başarılı yerinizi böylece koruyacaksınz.

Çift karakterli olduğunuz için durumunuz pek çok burcunkinden farklıdır. Sizden iki ayrı tip çıkar. Bunlardan birincisi vücuduna önem veren insandır. Bu tip için vücut çok büyük önem taşır. Dolayısıyla da vücudu çalıştırmak, işletmek spor yapmak ve ona iyi bakmak lâzımdır. İnsan ancak vucudu sayesinde başarı elde edebilir. Bu tiptenseniz o vakit açık havayı sevdiğiniz, türlü sporlardan zevk aldığınız, yarışmalardan hoşlandığınız anlaşılır. Hayat sizin için koşu sayılır. Siz, en hızlı koşanın yarışı kazanacağını bilirsiniz.

Oğlak Burç Özellikleri Nelerdir?

oğlak-burç-özeliği

Oğlak (Capricorn) 23 Aralık – 20 Ocak

Grubu Toprak Uğurlu Günü Cumartesi Uğurlu Sayısı 8 Uğurlu Taşı Lal Uğurlu Renkleri Kurşuni, koyu kahverengi, nefti Uğurlu Çiçekleri Kara gül, kadife çiçeği, kamelya Uğurlu Kokuları  Kamelya, çam, fulya Uğurlu Müzik Folk müziği En Belirgin Özelliği  İnat En büyük ideali  Yükselmek En Büyük Hatası Merak En Büyük Arzusu Başa geçmek

Burcunuzun sembolüne bakarsanız bir Oğlak göreceksiniz. Ancak siz dikkatli bir tipsiniz, onun için Oğlağın kuyruğunuda fark edeceksiniz. Böyle balık gibi kuyruğu olan bu yaratık burcunuzu temsil etmektedir. Siz toprak grubundasınız ama o balık kuyruğu su grubundan bazı özellikler aldığınızı açıklar. Belki başka yerlerde sembolünüzün tam bir Oğlak olduğunu görürdünüz. Ama zamanla sembolünüz değişerek bu hali almıştır. Siz sebatlı, inatcı, çalışkan, medeni, neşeli, yükselmeyi arzu eden, kafalı ve güçlü bir tipsiniz. Çalışma gücü ve başarıyı da size yıldızınızın verdiğini söyleyelim.

Oğlak Burcu dışardan bakıldığında genellikle yanlış anlaşılır. Çünkü yaşamın ciddi bir iş olduğunun farkında olan bir tavır içinde görülür ve etrafında bulunanları denetler tarzda yaklaşır. Liderliğe aday bu tavır ,onun duygusuz veya fazla ciddi olarak anlaşılmasını sağlar. Tabii bunun sonucunda soğuk görünümlü, başa çıkılmaz bir izlenim verir. Aslında konulara bütün olarak bakabilen, bildiğinden şaşmayan, karizmatik bir biçimde ortaya çıkan, arabulucu bir uzman olabilirsiniz.

Tipik bir Oğlak’sanız başarı isteği ile doğmuşsunuzdur. Hırsınız ise, hayata karşı kötümser bakışınızla savaşıyor. Olumlu düşünme sanatını öğrenmeli ve esnek olabilmelisiniz. Doğuştan gelen “zamanı doğru kullanma yeteneği” ile her konuda zirveye ulaşabilirsiniz. Güç ve hırs konusundaki şansınızı,içsel uyum ve huzur ile dengelediğinizde bütün kapılar açılacaktır.

Oğlak Burcu bireyselliğini unutacak kadar demokratiktir. Teknolojiyi yakından izler. Konuşurken ve düşüncelerinizi ifade ederken abartabilirsiniz. Hizmet sektöründe çalışırken başarılı olabilir, sorunlardan yılmadan başa çıkmanın yollarını arayabilirsiniz. Duygusal ve psikolojik olaylar hoşunuza gitmese de, bilinçaltında o konuları merak eden bir taraf vardır. Bu durum Oğlaklar’ın kendilerini gizledikleri bir çeşit maske gibidir. Aksini gösteren bir durum yoksa Oğlak Burcu’nun yaratıcılık yönü yoktur. O ancak düşünceleri en iyi şekilde uygular.

Oğlak Burcu başkalarına iyilik yapmayı çok sever.Çok hareketli olmayabilir ancak dikkatli ve sorumluluk sahibidir.Gözlemleri tutarlı ,işbölümü konusunda uzman biri olabilir.İnsanları dikkatlice inceleyip,çözmek için gayret gösterir.Toplum yararına çalışmalardan ve grup çalışmasından zevk alır.Hümanist yaklaşımlar içinde hoşgörülü bir ifadesi vardır.Geleneklere bağlısınız ancak fazla tutuculuk bu konuda dengelerinizi bozabilir.

Kova Burç Yorum Ve Özellikleri Nelerdir?

kova-burç

Kova (Aquarius) 21 Ocak – 18 Şubat

Grubu Hava Uğurlu Günü Pazar Uğurlu Sayısı 4 ve 8 Uğurlu Taşı Amatist ve Yeşim Uğurlu Renkleri Koyu mavi, gece mavisi, karışık renkler Uğurlu Çiçekleri Zerren, hercai menekşesi,kartopu Uğurlu Kokuları  Sümbül, yasemin, violet Uğurlu Müzik Modern eserler En Belirgin Özelliği  İşbirliği En büyük ideali  İlerlemeyi sağlayacak imkan En Büyük Hatası Başkalarını beğenmeme En Büyük Arzusu Yardım

Burcunuzun sembolüne dikkatle bakmanızı söyleyeceğiz. Omzundaki büyük kovadan sular akan bir insan göreceksiniz. Kova burcu akılı temsil eder. O dökülen sularda eşsiz fikir hazinesidir. Hava grubundan olan burcunuz üstün insanı, dehayı, idealleri, buluşları, sevgiyi, yardımı, temsil eder. Bu burcun başka bir adı vardır “Dahiler Burcu” da denir buna. Kova burcunda doğduysanız birçok bakımdan talihli sayılırsınız. Sizin burcunuzdan eşsiz insanlar çıkar. Bunu da burcunuz kadar yıldızlarınıza borçlusunuz.

Kova burcu tipleri iki farklı gezegenin etkisinde bulunurlar. Satürn ve Uranüs. Bu nedenle iki hatta üç tip Kova’ya rastlamak mümkündür.

Satürn tipleri Uranüs tiplerinden çok daha farklı bir görünüm ve davranış sergilerler.

Bazı durumlarda hem Uranüs, hem de Satürn etkisinin birlikte bulunduğu tipler vardır. Şayet Satürn ve Uranüs’ün olumlu özelliklerini kendilerinde toplamışlarsa, bu çok iyi bir durumdur ve bu tipler genellikle bilim insanı olurlar.

İster Satürn, ister Uranüs etkisinde doğmuş olsun bir Kova’nın en belirgin özelliği özgür, barışçı, birleştirici ve ekip çalışmalarında yüksek bir anlayış sergilemesidir.

Uranüs’ün çocukları alışılmışın dışında zekâlarıyla hemen göze çarpan bir kişiliğe sahiptirler. Dış görünümlerinden davranışlarına kadar son derece farklı ve özeldirler.

Neredeyse bir kedi kadar meraklı ve yüksek bir dikkate sahip oldukları için hemen her şeyi öğrenmeye çalışırlar. Ve öğrenirler de… Örneğin, bulundukları ortam içinde aynı zamanda birden fazla konuyu farklı kişiler aralarında konuşurken hemen hepsine birden hakim olabilirler. Yeter ki, ilgilerini çeken bir aday olsun.

Merak, dikkat ve hızlı çalışan zihinleri hemen hiçbir şeyi atlamaz. Zekâsına ve bilgisine güvenir. Bazen bu konuda aşırıya kaçıp işi kendini beğenmeye kadar vardırabilir.

Kova’lar hemen her konuya merak duyabilirler. İnsan davranışlarından hayvanların hareketlerine kadar neden niçinleri merak ederler.

Uranüs’ün etkisinde olanlar yenilikçi ve değişikliklerden hoşlanırken Satürn’ün etkisinde olanlar geçmişe bağlılık gösteren bir tutum içindedirler.

Ancak ister Uranüs, ister Satürn etkisinde olsunlar hemen hepsinde ortak olan özellik doğa ve insan sevgilerinin son derece gelişmiş olmasıdır. Tutkulu bir aşk yerine bütün evreni kucaklayan bir sevgiyle doludurlar.

Bütün tiplerinde görülen diğer bir özellik ise, hedeflerine ulaşabilmeleri için her şeyi göze alabilecek bir yapıya sahip olmalarıdır. Bir Kova’nın ulaşmak istediği bir amaç varsa (her zaman vardır) ve isterse bu amaç herkese ulaşılmaz görünsün, o yılmadan sonuna kadar uğraşır ve sonunda mutlaka ulaşır.

Zodyağın hiçbir burcu Kovalar gibi hedeflerinin peşinden ne olursa olsun koşmaz. Hatta, çılgınca görünen hedefleri bile olabilir ve bunlara da ulaşmayı başarırlar.

Fakat, hedefine ulaştıktan sonra ne yapacağı hiç kimse tarafından bilinemez. Çünkü, bir Kova için önemli olan hedefe varmaktır. Vardıktan sonra peşinde koştuğu şey önemini tamamen yitirebilir ve başka hedeflerin peşinden koşmaya hazır hale gelebilir.

Bu durumu hiçbir zaman “maymun iştahlı”lıkla değerlendirmeyin. Çünkü, hedefe ulaşmak, bir Kova için sadece bir araçtır. Amacı ise, daima yeni bir şeyler öğrenmek. Hedefe ulaştığı anda öğreneceği her şeyi öğrenmiş olur ve artık anlamı kalmaz.

GELECEKTE YAŞAYAN KOVALAR

Bir Kova için öğrenilen, doğa yasaları veya bir motorun işleyiş mekanizması olabileceği gibi “insan” da olabilir. Ve bir Kova için etrafında gördüğü her şey öğrenilecek şeylerdir. Özellikle de ulaşılmaz görünen, kimsenin aklına gelmeyen, hayal edilmeyen ne varsa, bir Kova bunu görür, merak eder, inceler ve öğrenir.

Tabii bunun sonucunda etrafında bulunan herkesten daha ileride bir düşünceye sahip olur. Açıkçası Kovalar bulundukları zamanın daima ilerisinde yaşarlar. Yani “gelecekte…”

Bir Kova için yeni bir şey yoktur. O çok daha önceden mutlaka düşünmüş ve üzerinde inceleme yapmıştır. Tabii bu durum şaşırtıcıdır. Fakat, bir Kova ile birlikteyseniz şaşırmaya hazırlıklı olmanız gerekir.

Çünkü, o etrafındaki insanları şaşırtmak için yapmaz. Fakat ne yapacağı da hiçbir zaman belli olmaz. Onun varlığı zaten şaşkınlık uyandırıcı bir şeydir. Tabii bütün bu tarifleri Uranüs’ün yönettiği Kovalar için söylüyorum.

Satürn’ün yönettiği Kovalar ise, çok daha farklı bir tavır içinde bulunurlar. Mesela Uranüs’ün etkisindeki bir Kova gibi insanı hayretler içinde bırakmaz. Onlar çok daha kararlı, dingin ve düzenlidir. Başkalarına acayip gelecek davranışlarda bulunmaz ve tuhaf kılık kıyafetleriyle dikkat çekmezler.

Fakat, sonuç olarak onlar da bir Kova’dır ve güçlü sezgileriyle baktıkları anda kavrarlar. Kavrayamadıkları zaman öylesine fütursuz ve direk sorular sorarlar ki, içini dışına çıkartıp ne olduğunu anlamaları sadece birkaç dakikalarını alır. Tabii anladıkları anda da sıkılırlar.

Ancak, Satürn’ün yönettiği Kovalar sıkıntılarını belli etmeyecek, ağırbaşlı ve sükunetle izlemeye devam edecektir. Uranüs etkisinde bulunanlardan farklı olarak tutucu bir tarafları vardır.

Geleneklere ve inandıkları fikre bağlı bir tavır içinde davranırlar. Hoş gerçi bir Uranüs’ün yönettiği Kova da, fikirlerinin etrafında dönüp durabilir ve bu yüzden zihni kitlenebilir.

İster Satürn etkisinde olsun, ister Uranüs etkisinde, bir Kova bulunduğu zamanın ötesinde yaşar ve bulunduğu yere küçük, kısa inişler yapar. İşte o anda yakalamayı başarırsanız etrafına bakınırken onu çok garip bulabilirsiniz. Ve o da sizin ona anlaşılmaz nazarlarla baktığınızı sezinleyecek ve çevresindekileri daha da tuhaf bulup anlayamayacaktır.

İşte o dakikada hemen kaçmak isteyebilir. Kendi dünyasına çekilip araştırmalarına dalmak için dayanılmaz bir istek duyacak ve yalnızlığı tercih edecektir.

Bir Kova’nın kendi dünyasına çekilmesi, bir Yengeç gibi değildir. Aklın sınırlarını zorlayan konulara balıklama dalsa bile o bir gerçekçidir. Bir Yengeç gibi hayallerden oluşturduğu dünyayı gerçekmiş gibi yaşamaz. Bulutların üstünde dolaşsa bile bulut olduğunu bilir. Kararlı, inatçı ve dediğim dedik bir tavır içinde bulunsa bile bir Kova asla önyargılı değildir. (Doğum haritasında başka bir etki yoksa.) İncelemeden peşin hüküm vermez. Hem de kim ne derse desin. Bizzat kendisi araştırır ve bir hükme varır. İşte bundan sonra artık düşüncesi hiçbir şekilde değişmez. Şartlar ne ortam farklı davranmasına neden olabilir ve o da sıkıldığı için farklı davranabilir.

Fakat, kafasındaki düşünce gene aynı kalacak ve bir sonraki gün düşündüğünü uygulamaya devam edecektir. Çünkü bir Kova hemen karar vermez ve keskin zekâsının süzgecinden geçirmeden tek bir adım bile atmaz.

Dünyayı ve her şeyi değiştirmeye çalışan Kova’lar kafalarının içinde oluşmakta olan fikri pekiştirecek bilgilerle donanmışlarsa ve hele bir de bu bir kişiyle ilgiliyse, hiçbir güç o fikri kafasından söküp atamaz. Evrensel sevgiyle dolu Kovalar’ın tek tek insanları aynı güçle sevdikleri pek söylenemez. Herkes kardeşi olabilir, fakat genelde insanların değişmesi gerektiğine inanır.

Balık Burç Özellikleri

başak-burc-özellikleri

Balık (Pisces) 20 Şubat – 20 Mart

Grubu Su Uğurlu Günü Perşembe Uğurlu Sayısı 7 Uğurlu Taşı Akvamaren Uğurlu Renkleri Deniz mavisi, yeşilimsi mavi, yeşil, gümüş Uğurlu Çiçekleri İnci çiçeği, beyaz gül, zambak Uğurlu Kokuları  Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği Uğurlu Müzik Yatıştırıcı hafif müzik En Belirgin Özelliği  Merhamet En büyük ideali  Rahat etmek En Büyük Hatası Kendini kötülemek En Büyük Arzusu Dünyayı dolaşmak

Siz de çift yıldızsınız. Birinci ve daha etkili olan yıldızınız Hayaller temsilcisi Neptün’dür. Bu yıldıza “Venüs”ün üstün hali de denir. Yani Neptün de tıpkı Venüs gibi güzellikleri temsil eder. Bu yıldız hassas, yumuşak, merhametli, iyi niyetli, güzelliklere çok düşkün bir tip olmanızı sağlar. Neptün, aynı zamanda rüyaları, bilinmeyen şeyleri, uykuyu, idealleri de temsil eder. Yıldız, sert etkili büyük bir güç sayılır. Neptün’den yararlanarak hayatta başarıya erişmeniz kabildir. Ancak dikkatli olmalısınız ön yıldızınızın zaman zaman sizi faydasız hayallere sürükleyerek şaşırtmasına da kabildir. Onun için kafanızı kullanmanız şarttır. Diğer taraftan ikinci yıldızınız da Neşe, Bolluk, Zenginlik temsilcisi Jüpiter’dir. Bu yüzden talihlisiniz. Neptün’ün şaşırtan hayallerinden kurtulup Jüpiter’in verdiği özelliklerinden yararlanırsanız her istediğinizi elde edebilirsiniz. Sayınızın 7 olmasına dikkatinizi çekelim. Dünyaca bu “Uğurlu Yedi” olarak bilinir. Bu da size ne kadar talihli olduğunuz hakkında bir fikir verir sanırım.

Balık burcunun iki yöneticisi var. Biri bolluk, bereket ve iyi niyetin sembolü Jüpiter. Diğeri hayaller, imajlar, rüyalar sembolü Neptün.

Elemanı “Su” olan Balık Burcu, ırmakların akan ve sürekli değişen özelliklerine sahip. Neptün enginlik, sonsuzluk, gizem ve bilinmeyeni yönetir.Balık tiplerinin gizemi de işte buradan gelir. Ancak, Zodyak’ın en anlaşılmaz ve birbirine pek benzerlik göstermeyen tipleri balık burcundan çıkar.

Bir Balık’la karşılayıp, “Aaa benim tanıdığım diğer Balıklar’a hiç benzemiyorsun” diyebilirsiniz. Çünkü, denizlerde yaşayan balıklar kadar çok çeşitlilik gösterirler.

Yunus, balina, köpekbalığından tutun da kayalıklarda yaşayan mercanlara, akvaryum balıklarından nehrin akış yönünde yüzen alabalıklara kadar değişik tiplerine rastlamak mümkün.

Hatta okyanusun karanlık derinliklerinde yaşayan balıklar gibi sessiz, içine kapanık ve karanlık tiplerine de rastlayabilirsiniz. Ve bütün bu balıklar nasıl farklı özelliklere sahiplerse, Balık Burcu tipleri de öylesine benzemez özelliklere sahiptirler.

Birbirine benzeyen tek ortak yönleri ise, yön bulma duygularının kendilerinin bile anlayamayacağı biçimde gelişmiş olması. Yani sezgilerinin gücü. Bir de sularda yaşayan bütün balıklar gibi kaygan oluşları…

İşte bu iki özelliği Balıklar’ın tamamında görebilirsiniz. Avucunuzda sıkı sıkı tuttuğunuzu düşündüğünüz, tam yakaladığınıza emin olduğunuz bir anda elinizden bir anda kayabilir.

Ve size dönüp tam da yolculuğa çıkacağınız bir anda “gitme” deyiverirler. Bu ne bir kapristir, ne de herhangi bir düşünceden kaynaklanıyordur. Sadece sezgilerini dile getirmiştir.

Tarot nedir ?

Tarot günümüzün en popüler fallarindan biridir ve diger fallardan farklidir. Ilk önce kendinize bu fali neden ögrenmek istediginizi sorun. Vereceginiz cevap çok önemli, çünkü o cevap size kapiyi açacak olan dogru anahtari getirecektir. Eger verdiginiz cevap yeterli degilse, elinizde yanlis anahtarla dogru kapiyi açmaya çalisacaksiniz. Ama kapi açilmayacak.

Eger bu fali ögrenirken kapi açilmazsa, tarot falina baktiginiz insanlar size ” hayir öyle degil, dogru degil, bilemiyorsun” derseler, yanlis anahtari tutuyorsunuz demektir. Ve o zaman ” neden tarot ögrenmek istiyorum?” sorusu tekrar senden bir cevap bekler. O dogru anahtari bulma meziyetti belki bir ayini, belki de yillarini alabilir. Bu fali yanlis anahtarla asla bakamazsiniz.

Eger Tarot falini ögrenmeyi hala istiyorsaniz, bu kartlarla yasamak istiyorsunuz demektir.

Tarot özel zamanlarda, özel insanlara bakilan bir falmis gibi lanse edilir. Ama tarot bakan kisi her ani özel ve her insani özel kabul eder. Isterseniz mistik dekorlu, los isikli ve sakin bir yerde, isterseniz kalabalik, gürültülü bir caddede kartlari açip yorumlayin. Hiçbir önemi yok. Eger gelecegi görme yetisine sahip ve karsinizdaki insanin ruhunu okuyabiliyorsaniz, zaman, mekan önemini yitirir.

Tabii güzel dekorlu, mistik objelerle süslü, ipek masa örtüsü, kimsenin el sürmedigi 10 yillik tarot kartlari ve masada yanan bir mumun oldugu odada tarot açmak keyiflidir. Ve sizin daha iyi konsantrasyon saglamaniza yardimci olur. Fakat bu ayrintilar hiçbir zaman sizin gelecegi görmeniz için yeterli degildir. Eger bu ayrintilar ve gelecegi görme yetisi birlesirse çok keyifli ve doyurucu bir seans ortaya çikacaktir.

Tarot kartlarini, kendinizin degil baska insanlarin gelecegini görmek için yorumlamak zorundasiniz. Bu yüzden anlatimlarimda, karsinizda size fal baktirmak niyetinde olan bir insani göz önünde bulundurarak açiklamalarimi yapmaya çalisacagiz. Tarot tek kisilik bir oyun degildir. Eger sadece kendi geleceginizi görmek için kartlari kullanmak isterseniz, oldugunuz yerde sayarsiniz ve de en sonunda kartlari terk edersiniz.

Tarot kartlarini iyi yorumlayan insanlarin, kartlari kullanmaya baslamadan öncede 6.hissi, sezgileri güçlü oldugu bilinir. Kartlar sezgilerin yön bulmasini saglar. Zamanla daha güçlü ve dogru tahminler yapmaya baslarsiniz. Peki sezgilerinizin güçlü oldugunu nasil anlayacaksiniz? Kendinizi dinleyerek. Içinizden gelen sese güveneceksiniz. Eger sizde ufak bir kivilcim (6. His, sezgi) mevcutsa, ilerleyen yillarda sönmeyen ve kontrollü yanan atese dönüsecektir. Maalesef ki bu kivilcim tarot bakmak için sarttir.

6. Hissiniz kuvvetli degilse, bir tasin iletkenligi gibi geçirmez, kati olursunuz ve karsinizdaki insanin sicak veya soguk, iyi veya kötü, güçlü veya zayif, hakli veya haksiz oldugunu algilayamazsiniz. Algilayamadiginiz zaman tarot kartlarina iletemezsiniz ve sonuç olarak kartlar gerçekleri yansitmaz. Tarottun en önemli prensibi, kendi enerjinizi ve karsinizda oturan insanin enerjisini, hislerinizi dinleyerek kartlara akitmaktir.

Bunu nasil yapacaksiniz? Kendinizi dinleyerek. Çevrenizdeki sessizligi degil, kendi içinizdeki dinginligi ve yalinligi yakalayarak. Kendiniz ve karsinizda oturan insan hakkindaki tüm düsüncelerinizden arinarak bunu basarabilirsiniz.

Tarot bakmanin sakincalari var mi? Iyi yanlari oldugu gibi kötü yanlari da vardir. Mesela eger karsinizdaki insan çok sikintiliysa, onun negatif enerjisi size geçebilir. Bu yüzden olabildigince saydam, yansitan olmak zorundasiniz. Eger dis etkilere, enerjilere karsi güçsüzseniz tarot bakmanizi tavsiye edilmez. Çünkü her tarot seansindan sonra yorgun düsecek, güçsüzlesecek ve zarar göreceksiniz.

Peki güçsüz oldugunuzu nasil anlayacaksiniz? Eger size nazar degiyorsa, çok sik basiniz agriyorsa, bir insanla konustuktan sonra kendinizi yorgun ve bezgin veya tam tersi enerjik ve hareketli hissediyorsaniz dis etkilere açiksiniz demektir. Bu durum sik, sik sizin zarar görmenize neden olabilir. Tarot bakmanin diger bir sakincasi, eger iyi bir yorumcu olmayi basarirsaniz, diger insanlarin dertleri ile ugrasmaktan kendinize zaman ayiramaya bilirsiniz veya insanlarin devamli kendilerine tarot bakmanizi rica etmeleri sizi sikip, bunaltabilir ve gittiginiz her yerde size rahat vermeyebilirler.

Her seyden önce su bilinmelidir ki tarot fali gelecegi görmekten çok sizin ruhsal durumunuzu desifre eder. Karsinizdaki insan tarottun simgesel içerigini, sembollerin derinligini anlayamaya bilir. Ve tarot açilimi yaptiginiz kisi derin degilse, size altin sunmuyorsa, tarot yorumcusu sadece bir araci oldugu için en degerli kelimeleri bulup çikartamaz, soru isaretleri havada asili kalir. Bu nedenle tarot açilimi yapacaginiz insani önceden uyarmak zorundasiniz, yoksa enerjinizi bosu bosuna tüketebilirsiniz.

Tarot bakmanin getirecegi sikintilardan biride su olabilir; 6. Hissiniz gün geçtikçe güçlenecek ve gelisecek, bedensiz varliklar tarafindan rahatsiz edilebilirsiniz. Bu durumun yaratacagi etkiler kisiye göre degisebilir. Ama yinede diger boyuta açilan kanala veya paralel dünyalara yakinlasacaksinizdir. Tarot bakan her kisi bu ince sinira yaklasmayabilir. Burada asil belirtmek istedigim; Siz zaten bazi meziyetlere sahipsinizdir, tarot kartlari sizin hassaslik derecenizi arttirir. Yasayacaginiz olaylar, sesler, içine dogmalar rahatsiz edici boyuta varabilir. Eger bu tür meziyetlere sahipseniz ve rahatsiz olabileceginiz düsüncesi varsa, bu fali ögrenmeyin.

Insanlar genelde tarotun kökeninde insan psikolojisinin agir bastigini bilmezler. suan, geçmis, beklentiler, korkular, dis etkenler, gelecek kombinasyonu ile yasami elle tutulur bir hale getirir. Burada en önemli etken soru cevap yöntemi ile kartlarin isaret ettigi noktayi tam olarak tespit etmektir. Tarot geçmisi ve bugünü, tüm yasananlari net bir sekilde ortaya koyar. Eger geçmisi desemezseniz gelecekle ilgili tahminlerinizin saglamligi azalir. Tarot açilimi yaptiginiz kisinin kisiligini ve son günlerdeki ruhsal durumunu kartlari kullanarak ortaya çikarmalisiniz. Bu çok önemli, neden mi? Çünkü sizin ve karsinizdaki insan arasinda bir bag, güven olusmasini saglar. Bu güven gelecegi daha iyi görebilmenize yardimci olur.

Eger bu gizemli kartlarin gelecegi okumasini istiyorsaniz, ilk önce kartlarin üzerindeki resimleri belleginize iyice islemeniz gerekiyor. Piyasada birçok sanatçinin resmettigi tarot serileri var. Size tavsiyem mutlaka bu özel tasarimli kartlari kullanmanizdir. Çünkü tarotta ilk basta sindirdiginiz semboller çok önemlidir. Bu yüzden tarot karti çesitleri içinden size en yakin olani, hislerinizin sesini dinleyerek belirleyin. Ve tarot kartlarini seçerken ki diger bir husus, sembollerin islenisi birbirinden farkli olmali. Özellikle belirtmek istedigim, sizin olumlu veya olumsuzu net olarak görebileceginiz, sembollerin kolayca anlasildigi tarot karti serilerinden birini seçmeniz.

Tarot serilerindeki sembolleri inceleyerek hislerinize en iyi tercüman olacak seçimi yaptiktan sonra Tarot serüvenine basliyorsunuz demektir. 78 tane Tarot kartinin üzerindeki resimleri belleginize iyice kazimak yillarinizi alacak. Tarotta bir tek seriyi yillarca kullanmak her zaman daha iyidir. Eger farkli farkli sanatçilarin resmettigi serileri bir arada kullanarak tarottu ögrenmeye çalisirsaniz çok güçlük çekersiniz. simdi artik kendinize bir Tarot destesi almaya hazirsiniz.

Seriniz 22 majör Arcana ve 56 Minör Arcana olmak üzere iki çesit gruptan olusacaktir. Majör Arcanalar ruhsal gelismeleri, ana degisimleri içerdikleri sembollerde barindirirlar. Minör Arcanalar da yasamin içindeki sembolleri, kisileri, iliskileri, sevgiyi, basarilari, engelleri, tehlikeleri, is hayatini, maddi inis çikislari, zaferleri, yenilgileri… günlük yasamin içinde etkili olan her durum simgesel olarak minör Arcana kartlarinda islenmistir.

Tarot kartlari, ruhsal gelisimimizi tamamlarken yasamin tüm ayrintilari göz önünde tutularak tasarlanmistir. Bu nedenle hiçbir ayrinti gözden kaçmaz ve günlük yasamda burnumuzun dibinde duran gerçekleri net bir sekilde görmemize yardim eder. Kendi yasantimiza çerçevenin disindan bakmamizi saglar. Bugünü iyi anlarsak yarinimizi kendi ellerimizle var edebiliriz. Ama bugün ki kisir döngülerimizden kurtulamazsak, neyin etrafinda dönerek vakit kaybettigimizi algilayamazsak, ümitlerimiz yarinlarla birlikte renksizlesmeye baslar.

 Tarot günlük yasamimizi aydinlatir, önemli olan andir ve bize bunu daima fisildar. Bugününüz yarinin elçisidir. Kartlar bunu bilir ve bize gelecegin nasil sekillenebilecegini göstermeye çalisir. Bu 78 adet karttin her biri büyülüdür ve nerede, ne zaman sizin parmaklarinizin arasina sikisacagini bilir. Asla süpheye düsmezler. Sorunuza karsilik ortaya çikan kartlar belki ilk basta size anlamsiz gelebilir. Fakat olaylar yasanmaya basladiktan sonra kartlarin aslinda size neyi isaret ettigini görür ve hayretler içersinde kalirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sesli Sohbet Girişi

1 Yorum yapılmış "Astroloji Burç Yorumları"

 1. aSLan`Burcu demişki 27 Ağustos 15 05:45 

  MErhaba Ben asLan BurCuyum. burc ozelliklerimi okudum Gayet hoş ve aciklayici olmus böyle bi paylaşimda bulundugunuz icin TeşkkürLer ediyorum. ayrica Sohbet Siteniz Cok hoş ve sevgi aşk ve dostluk cercevesinde Bi ortama sahiptir böyLe hizmetLerde bulundunuz icin ayrica teşkkür edip başarilarinizin Devamini diLerim..

Yorum Yap

Sohbetodalari Site içi Arama

Yeni Güncel Kategori

Yeni Popüler Konular

 • http://www.sohbetodalari.com/survivor-all-star-2015.html
  Survivor All Star 2015

  Survivor All Star 2015 yarışma heyacanı tüm hızıyla devam etmektedir. 2015 yeni yıl Survivor All star yarışması 22 Şubat  Pazartesi […]

  Yazının devamı

 • http://www.sohbetodalari.com/omegla-tr.html
  Omegla TR

  Omegla hakkında herşey omegla sitesi ile ilgili bugün sizlere Rusya’nın en yaygın olarak kullanılan chatroulette tarzın da ve aynı benzeri […]

  Yazının devamı

 • http://www.sohbetodalari.com/gizlilik-politikasi.html
  Gizlilik Politikası

  Sohbetodalari.Com Web sitemize gelen değerli misafirlerimiz  sitemiz içerisin de yer alan gizlilik ilkesi ve şartları sizlerin daha iyi ve güvenli […]

  Yazının devamı

Copyright 2015 © 2025 - Sohbetodalari.Com Tüm hakları Gizlilik Politikası için de saklı tutulmaktadır. İzinsiz içerikler kullanılamaz.

Sohbet Odaları Chat