Omegla TR « sohbetodalari.com – chat, sohbet odaları, sohbet siteleri

Omegla TR

Omegla TR

Omegla TR

Omegla hakkında herşey omegla sitesi ile ilgili bugün sizlere Rusya’nın en yaygın olarak kullanılan chatroulette tarzın da ve aynı benzeri olarak hizmet veren hiç birbirlerini tanımayan tamamen değişik farklı ülkeler den omegle arkadaşlık sitesine giriş yapan bay ve bayanlarla tanışmanıza yardımı olan omegle sitesi hakkında biraz sizlere ön bilgiler sunmak istiyorum.

Omegle kullanımı mobil yada kameralı üyelikli giriş gerektirir mi gibi kafalardaki soru işaretlerine soru cevap şeklin de yanıtlayalım.

Öncelikle neden insanlar omegla olarak yazarlar biraz bundan söz edelim aslında doğru olan site omegle.com  Buna benzer Türkçe hizmet veren bir diğer site ise omegletr.org sitesidir. Bu site Türkçe dil desteği sayesin de hizmet vermektedir.

Omegle Rus asıllı Andrey isimli birisi tarafından acılan chatroulette sitesinin büyümesi ve tanıtılması bir çok kullanıcı tarafından ilgi görülmesi üzerine açmış olduğu chatroulette kameralı ve sesli görüntülü sohbet sitesine alternatif olarak omegla benzeri ve alternatif bir site olarak çet ve Chat random tarzında omegle sitesini faaliyete gecirdiler. Omegle sitesi hem text (yazılı chat) hem de omegle Video sesli ve kameralı hizmet veren secenek sunan ve her ülkeye özel Google Translate dil seceneği sayesin de insanların giriş yaptıkları ülke dil tercihlerini rahatlıkla yaptıkları bir yabancı ingilizce site olan  omegle sitesini hizmete açtılar.

Omegle sitesi kameralı ve yazılı hem aynı anda karşınızdaki insanları görebilme ve sesli konuşma yapabilmenizi sağlamaktadır. Rast gele arkadaş arama, arkadaş bulma ve güzel vakit gecirmeniz yabancı kişilerle daha yakından tanışmanız için sizlere hizmet vermektedir. Omegle sitesine bugüne kadar hiç giriş yapmıyan ve bu siteyi merak edenler aceba omegle sohbet odaların da neler oluyor, nasıl bir site üyelik yada ücret gerektiriyor mu diye merak eden siz değerli misafirlerimize biraz bundan söz edelim.

Öncelikle Google  arama motoru üzerin de giriş yapacağınız doğru site ismi omegle.com yazarak karşınıza  çıkacak omegle adında doğru adresteki siteye tıklayarak giriş yapmanızdır. Burada karşınıza +18 yaşından büyük olmanız uyarısında bulunan bir uyarı butonu karşınıza çıkacaktır. 18 yaşında yetişkinlere özel bir şekil de hizmet vermektedir.

Omegle sitesine giriş yaptık sonra istediğiniz dil tercihinizi yaparak siteye kolay bir şekil de giriş yapabilirsiniz. Omegle sitesi iki özel bölüm ve kısımdan oluşmaktadır. İlki yazılı Java şekin de Text chat özelliğidir. Bir diğeri ise Video chat seceneğidir. Text yanı yazılı chat için herhangi bir mikrofon yada kameraya ihtiyacınız olmadan doğrudan buradaki kullanıcılarla yazışabilirsiniz. Omegle ilk hizmet verdiği yıllar da zaten kameralı görüntülü hizmet vermiyordu ilk kez 2008 Yılların da hizmete acılırken sadece text yazılı chat hizmeti vermekteydi. Daha sonra alternatif chatroulette gibi siteler kameralı ve sesli bir hizmet vermeye başladıklarından omegle ilerki yıllarda kendini geliştirerek kullanıcılarına kameralı ve görüntülü videolu chat seceneğini de sunmuş oldu. Omegle sitesine dilediğiniz gibi giriş yapabilirsiniz. Yazılı yada kameralı videolu seceneklerini sunduk sonra. ”Stranger” kullanıcısı burada karşınıza çıkacak yurd dışında yaşayan yabancılar bayan yada erkek olabilir. İsim ve takma rumuz olarak karşınıza Stranger olarak görünür. Siz ise karşı tarafta ”You” olarak görünürsünüz. Text chat kısmını sectiğiniz de aşağıda genel dediğimiz bölümde yazışabilirsiniz. Eğerki küfür yada rahatsız edici hal ve hareketler de bulunan olursa burada site yöneticilerine Report rapor edebilir durumlarını bildirebilirsiniz yada başka kullanıcılarla iletişim kurmak için ”ESC” tuşuna basarak başka diğer sohbet seceneklerin de başka kullanıcılarla yazışabilirsiniz. Kameralı ve videolu chat için öncelikle omegle sitesi üzerin de omegle Video seceneğini sectik sonra sesli ve görüntülü  diğer kişilerle aynı ekranda birbirinizi görebilirsiniz. Bunun için bir adet web kameranız ve bunun yanında sesli konuşabilmeniz için 1 adet mikrofonunuzun olması gereklidir. Daha sonra next butonuna tıklayarak Video chat dediğimiz anda öncelikle omegle sitesi sizden web kameranızın ve mikrofonuza izin vermenizi çalışması için bir uyarı kutucuğu çıkar. Siz buradan izin verirseniz web kameranız acılır, kameranın uygulanmasına yetki vermeniz gerekir diğer kişilerin de sizin kameranızı görebilmeleri için. Sonrada ras gele hiç birbirini görmeden tanımadan değişik yabancı ülkeler de yaşayan kişilerle görüntülü ve aynı anda sesli bir şekil de sohbet edebilirsiniz. Omegle sitesine ilkez giriş yapıyorsunuz ama omegle İngilizce yada Almanca Rusca dil gibi uygulamalara sahip, ben omegle sitesini türkçe olarak kullanmak ve giriş yapmak istiyorum diyorsanız biraz bundanda söz edelim.

Omegle nedir? omegle nasıl kullanılır?

Omegle sitesine ilkez giriş yapan kullanıcılar omegle çok basit bir sistemdir. Herhangi bir ek üyelik yada ücret ödemeden doğrudan sizler de bu siteye giriş yapabilirsiniz. Hem Avrupa yabancı ülkeler de giriş yapan hem de son zamanda Türk kullanıcıların giriş yaptığı omegle sitesine giriş yapan her ülkeye yardım ve farklı avantajlı bir şekil de çalışmalar yapan omegle yetkilileri Dil seceneği ve kolaylık yönden Google Translate butonunu omegle sitesinin hemen girişine sağ üst köşeye yerleşimini yaptılar. Burada farklı ip ve farklı ülkeler den giriş yapan kullanıcıların giriş yaptıkları ülke dil tercihlerini secebilmeleri için bir imkan oluşturdular. Burada Türkiye üzerin de giriş yapan kullanıcılar şayet omegle türkçe olarak giriş ve türkçe secenek olarak Translate olayında Türkçe dil olarak secimi yaparsalar omegle sitesi otomotik olarak tükçe olur ve size kolaylık sağlamış olur. Ama bir çok kullanıcı omegle sitesini hem yabancı ikinci dil tercihlerini geliştirmek ve pratik yapmak için ingilizce olarak bu siteyi kullanmaktadırlar.

Omegle sitesi için herşey serbest istediğimiz gibi Kamera açıp değişik tarzda kullanırım diyen kullanıcılara bir önerimiz olacak. Öncelikle omegle sitesini +18 yetişklinler ve kötü bir şeki lde web Kamera cam acan kullanıcıları  şikayet butonuna tıklayarak  uygunsuz Kamera cam açan kişiler site yöneticileri tarafından İp numaraları banlanarak girişleri yasaklanmaktadır. bu tarz girişimlerde bulunmamanızı öneriyoruz. Tabiki sırf yabancı İngiliz yada Rus Alman kızlarla tanışmak ve bu kızları görmek icin başka hayaller için koşan kullanıcılardan olmadık ve seviyeli bir şekil de bu siteyi kullandığınız sürece kimse sizi siteden uzaklaştırmaz, ve güzel bir  şekil de sizler de kendinize yeni arkadaşlıklar bulabilirsiniz.

Omegle ve chatroulette benzeri alternatif siteler

Son zamanda yazılı sohbet sitelere olan ilginin azalması günümüzde insanların Google search arama motorunda artık Facebook ve Twitter gibi arkadaşlık sitelerini tercih etmeleri ve kameralı sesli görüntülü siteleri daha çok kullandıkları görülmektedir. Türkiye de chatroulette ve omegle benzeri sitelere olan ilgi ve rekabet gün geçtikce artmakdarı. Omegle yada chatroulette sitesine giriş yapan ve diğer farklı bu tarz siteler den hizmet veren diğer alternatif siteler aşağıda liste halin de sizinle paylaşılmıştır.

Omegle benzeri alternatif Multi siteler

1- Omegletr.org (Türkçe) Yazılı bir site hizmeti vermektedir.

2- Omegle.Com Hem yazılı hem de kameralı görüntülü hizmet veren bir alternatif sitedir.

3- Chatroulette.Ru Rusya’nın en yaygın kameralı sesli videolu hizmet veren milyonlarca kullanıcısı olan bir alternatif arkadaşlık sitesidir.

4- Dulsohbet.NET Dul Bayan ve arkadaşlık sitesidir. Dil ve yazılı secenek olarak sizlere Türkçe hizmet vermektedir.

5- Sohbetchat.Com Türkçe Bay ve Bayan Arkadaşlık sitesi olarak sizlere üyeliksiz ve ücretsiz hizmet veren bir site.

Omegle benzeri yabancı tarzda hizmet veren siteler;

Airtime, Chatroulette, bazoocam, chatrandom, camzap, chattino, chat Avenue, flipchat, funyo, chatbazaar, imeetzu, camcamcam, lollichat, hehechat, stickam Shuffle, webcamnow, rounds,  dialogoo, omegletr.org wizzcam badoo, ecift, pembepanjur gibi arkadaşlık siteleri olarak sizler de bu tür sitelere üyeliksiz bir şekil de giriş yapabilirsiniz. Bu siteler sizlere hem yazılı hem de sözlü kameralı ve görüntülü hizmet veren alternatif omegle ve chatroulette benzeri sitelerdir.

Omegle chatroulette ban açma

Omegle ve chatroulette gibi sitelere giriş yapan ve uygunsuz bir şekil de yazışma yada kameralı görüntüler sergiliyen kullanıcılar şikayet ve raporlar doğrultusunda omegle yönetimi tarafından siteden İp numaraları doğrudan local ban ip girişleri yasaklanmaktadır, ve siteye giriş yapılmamaktadır. Bu tarz ip ban yasaklanmış kullanıcılarımıza öncelikle Proxy yada ve tunnel gibi Proxy sitelerini kullanmalarını tamamen İnternet Explorer üzerinden değil de Google Chrome yada Mozilla Firefox eklentilerini kurmalarını ve burdan giriş yapmadan önce bilgisayarınıza Ccleaner gecmişi çerezleri silmeniz için bu prağramı kullanarak bilgisayarınızın tüm çerezleri silerek Google Chrome üzerin den tekrar omegle sitesine kolay bir şekil de ve yasak olmadan giriş yapabilirsiniz.

Omegle Mobil Girişi

Omegle ve chatroulette gibi sitelere evler de iş yerlerinizde günlük yaşantılarınız da ve seyahetler de omegle sitesine Akıllı Cep telefonlardan android Blackberry, Nokia, Sony İphone s4 yada s5 gibi gelişmiş akıllı telefonlarda sizler de Google Play store üzerin den android mağazasına girip omegle yazarak uygulamayı bulmanız ve ve omegle sitesine giriş yaparak sizler de Cep Telefonlarınızda kolay bir şekil de omegle android sistemine giriş yapabilirsiniz.

Omegle tamamen bir yabancılık ve hiç birbirini bilmeden görmeden tamamen farklı ülkeler de yaşayan insanların giriş yaptıkları bir eğlence ve görüntülü kameralı sohbet sitesidir. Bu site genellikle yetişkinler için uygun bulunmuştur. Sizler de omegle sitesi içerisin de olan biteni merak ediyorsanız muhakkak Google üzerin de bir kez olsun omegle sitesine göz atmanızı öneriyoruz. Şayet daha önce bu sisteme ve bu siteye giriş yapan kullanıcılarımız omegle sitesin de yaşadıkları ve gördükleri şeyleri bizimle bu konu altında paylaşır yorum yaparsalar, omegle hakkında diğer giriş yapacak ve kullanacak kullanıcılarımız için ön Bilgi verilmiş olur. Herkese kaliteli ve güzel vakit gecirebileceğiniz omegle ve chatroulette keyifli sohbet’ler diliyoruz.

 

 

 

 

 

Sesli Sohbet Girişi

2 Yorum yapılmış "Omegla TR"

 1. kare güle demişki 10 Şubat 15 13:38 

  mrb millet

 2. prenssss demişki 09 Temmuz 16 15:06 

  Slm

Yorum Yap

Sohbetodalari Site içi Arama

Yeni Güncel Kategori

Yeni Popüler Konular

 • http://www.sohbetodalari.com/survivor-all-star-2015.html
  Survivor All Star 2015

  Survivor All Star 2015 yarışma heyacanı tüm hızıyla devam etmektedir. 2015 yeni yıl Survivor All star yarışması 22 Şubat  Pazartesi […]

  Yazının devamı

 • http://www.sohbetodalari.com/omegla-tr.html
  Omegla TR

  Omegla hakkında herşey omegla sitesi ile ilgili bugün sizlere Rusya’nın en yaygın olarak kullanılan chatroulette tarzın da ve aynı benzeri […]

  Yazının devamı

 • http://www.sohbetodalari.com/gizlilik-politikasi.html
  Gizlilik Politikası

  Sohbetodalari.Com Web sitemize gelen değerli misafirlerimiz  sitemiz içerisin de yer alan gizlilik ilkesi ve şartları sizlerin daha iyi ve güvenli […]

  Yazının devamı

Copyright 2015 © 2025 - Sohbetodalari.Com Tüm hakları Gizlilik Politikası için de saklı tutulmaktadır. İzinsiz içerikler kullanılamaz.

Sohbet Odaları Chat